w
googluj
pl

Paintstorm Studio 2.43


Paintstorm Studio to rozbudowany program do malowania, który cechuje się przede wszystkim bardzo dużą liczbą dostępnych pędzli o niespotykanie dużych możliwościach edycji ich parametrów (takich jak krycie, kolor, rozmiar itd.). W połączeniu z obsługą warstw, licznymi innymi narzędziami edycji, inteligentnym zaznaczaniem i pozostałymi możliwościami, aplikacja daje użytkownikowi praktycznie niczym nieograniczone pole do popisu, na którym z powodzeniem można kreować bardzo ciekawy obrazy.

Przy pierwszym uruchomieniu programu, wygląd interfejsu może nieco przytłaczać. Elementy obsługi są czytelne i dopracowane, jednak domyślnie większość paneli obsługi jest automatycznie widoczna, przez co można się poczuć nieco zagubionym w otaczającym nas ogromie opcji. Cały widok obszaru roboczego najprościej opisać jako trzy główne elementy: lewy pasek podstawowych narzędzi, centralny podgląd bieżącej pracy oraz prawy pasek boczny, na którym umieszczono podglądy palet barwnych i mieszalnik. Jak wspomniano już na wstępie, na uwagę zasługuje przede wszystkim dostępna w programie ilość pędzli. Wybieramy je z poziomu dodatkowego przybornika (domyślnie widocznego), gdzie zostały zgrupowane zgodnie z łączącymi je cechami.

Po wybraniu danego narzędzia, w dodatkowym okienku mamy opcję kontrolowania dodatkowych parametrów, na przykład poziomu rozproszenia, stabilizacji, sposobu krycia i wielu innych. Działanie części z nich jest mało zauważalne na pierwszy rzut oka, inne zaś gwałtownie przekładają się na efekty uzyskiwane na „kartce” - warto więc poeksperymentować, uzyskując niepowtarzalne efekty, a w konsekwencji - ciekawe prace.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 15 dni działania.

Wymagania!
Ponieważ program wspomaga się akceleracją sprzętową ze strony karty graficznej, do wygodnej i płynnej pracy potrzebować będziemy co najmniej średniej klasy urządzenia. Producent sugeruje wykorzystanie minimum odpowiednika karty GeForce 8800GT, ostrzegając jednocześnie, że w przypadku zintegrowanych kart graficznych, w praktyce płynne korzystanie z aplikacji będzie niemożliwe.

Spolszczenie!
Wybór języka polskiego interfejsu odbywa się przy pierwszym uruchomieniu programu na rozwijanej liście w automatycznie wyskakującym okienku.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Paintstorm StudioPaintstorm Studio 2.43
Wersja stabilna 32-bitowa
69.9 MB | 2020-01-12
Paintstorm Studio 2.43
Wersja stabilna 64-bitowa
71.3 MB | 2020-01-12

Ilość pobrań: 491 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
Paintstorm Studio
avatararrow
~artysta | 2015.09.15 21:17
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Warto kupić, tylko 19 $ i dożywotnia aktualizacja!
Paintstorm Studio 1.32