w
googluj

Milton 1.2.6


Milton - program do malowania, którego głównym atutem jest prostota obsługi i gotowość do użycia praktycznie bez żadnej nauki korzystania z dostępnych narzędzi. Po uruchomieniu wystarczy chwycić za wirtualny pędzel i przystąpić do tworzenia rysunków. Co ważne, obrazy są dodatkowo wygładzane, dzięki czemu tworzone przez użytkownika linie i zaokrąglenia wyglądają naprawdę dobrze. Bardziej wymagające osoby mogą naturalnie sięgnąć po kilka dostępnych narzędzi dodatkowych, jednak należy z góry założyć, że program służy głównie do prostych celów, nie jest natomiast rozbudowanym kombajnem, z którego będą mogli skorzystać wymagający artyści. Z pewnością natomiast aplikacja zyska dodatkową wartość, jeśli będzie uruchomiona na tablecie lub komputerze z dotykowym ekranem – wówczas tworzenie rysunków z pewnością będzie dużo łatwiejszej, a generowane dzieła – ciekawsze.

Do wspomnianych narzędzi, prócz oczywistej opcji wyboru koloru pędzla, zaliczyć należy możliwość wyboru poziomu jego przezroczystości i rozmiaru oraz opcję zmiany koloru tła. Ciekawostką jest fakt, że nawet niezapisany obrazek pozostaje w pamięci aplikacji i wyświetla się przy ponownym jej uruchomieniu – może więc przystąpić do jego dalszej edycji, nawet jeśli na przykład poprzednio w trakcie pracy zabrakło prądu (nie trzeba się zatem obawiać o utratę danych w takiej sytuacji).

Aplikacja oferuje minimum opcji konfiguracyjnych. Właściwie jedyną z nich jest możliwość usunięcia z widoku przybornika (którego funkcja to w praktyce tylko wybór aktualnie używanej barwy. Pomoc dla użytkownika realizowana jest wyłącznie w trybie online na stronie producenta. Osoby czujące się na siłach mogą dodać swój wkład w funkcjonalność programu, ponieważ jest on rozwijany w oparciu o licencję z otwartym kodem.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MiltonMilton 1.2.6
Wersja stabilna 32-bitowa
1.08 MB | 2017-05-29
Milton 1.9.0
Wersja stabilna 64-bitowa
2.41 MB | 2019-09-29
przejdź
Milton Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 135 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Milton