w
googluj

Mischief Free 2.1.6


Mischief Free to darmowa odmiana ciekawego programu do malowania, który do swojej pracy wykorzystuje potencjał procesora graficznego naszego komputera. Cechuje się przyjazną obsługą oraz nigdy niekończącym się obszarem, po którym możemy malować; wystarczy przesunąć ekran w dowolną stronę, by zyskać dodatkową przestrzeń na tworzenie rysunków. Oferuje kilka podstawowych pędzli oraz możliwość ręcznego mieszania barw. Obsługiwana jest przezroczystość oraz import plików, dzięki czemu możliwe jest nie tylko tworzenie własnych prac, ale także edytowanie już stworzonych lub na przykład zdjęć.

Program jest prosty w obsłudze, jednak, aby była ona przyjemna, musimy dysponować wydajną kartą graficzną. W przeciwnym razie aplikacja będzie „zacinać się”, podobnie jak gry komputerowe, które mają zbyt wysokie wymagania względem naszego sprzętu. Warto również przed samą instalacją zaktualizować sterowniki karty graficznej do najnowszych, by uniknąć problemów z niekompatybilnością samego oprogramowania. Kiedy Mischief zostanie już jednak uruchomiony, naszym oczom ukaże się duży obszar roboczy oraz niewielkie panele z narzędziami. Od razu możemy przystąpić do rysowania, wybierając odpowiedni typ pędzla oraz kolor farby. W przypadku ustawień pędzli mamy tutaj opcję wybrania jego wielkości oraz poziomu nasycenia (przekłada się to na poziomy przezroczystości).

Warto zauważyć, iż w aplikacji dość specyficznie potraktowano mieszanie się kolorów podczas nakłada kolejnej warstwy farby na wcześniej wykorzystany obszar. Kolory zwiększają tutaj swoje nasycenie (podobnie, jak gdyby miało to miejsce w przypadku rysowania na żywo; wykorzystywane jest prześwitywanie), jednak w obrębie jednego pociągnięcia myszą (kiedy wciśniemy lewy przycisk i nakładamy kolor), farby nie będą się mieszać. Efekty nakładania zaobserwujemy dopiero podczas rysowania kolejnej warstwy, ale po ponownym kliknięciu myszą. Nie należy uznawać tego typu zachowania za wadę, natomiast z pewnością jest to rozwiązanie rzadziej spotykane wśród podobnych aplikacji, więc trzeba będzie się do niego przyzwyczaić.

Wymagania!
Program wywiera bardzo duże obciążenie głównie na kartę graficzną komputera. Potrzebujemy wydajnej jednostki, aby program działał płynnie i sprawnie. Niestety producent nie podaje informacji o konkretnych modelach kart graficznych, które spełniają wymagania aplikacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Mischief FreeMischief Free 2.1.6
Wersja stabilna
22.3 MB | 2018-10-10

Ilość pobrań: 295 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Mischief Free