w
googluj

Comicado Lite 1.081


Comicado Lite to darmowa edycja ciekawego programu do malowania, który łączy w sobie kilka pędzli, wygodne w obsłudze palety kolorów oraz podstawowe narzędzia edycyjne, takie jak kontrolę nasycenia barw czy też jasności. Jest wygodny w obsłudze mimo dość nietypowego, jak na aplikację przeznaczoną przede wszystkim do tworzenia komputerowych malowideł, rozwiązania polegającego na odseparowaniu od siebie poszczególnych paneli z narzędziami w taki sposób, że są osobnymi oknami. To rozwiązanie znane przede wszystkim z typowo graficznych aplikacji do edycji zdjęć, a czy jest ono wygodne również w tego typu programie musi zadecydować sam użytkownik.

Z jednej strony dzięki temu sam obszar roboczy jest możliwie minimalistyczny, ale z drugiej strony przypadkowe zamknięcie któregokolwiek okienka, zmusza nas do poszukiwań odpowiedniej opcji w menu, by ponownie je wyświetlić. Jeśli o menu mowa, w ustawieniach, do których również dostaniemy się dzięki górnemu paskowi, nie znajdziemy wiele opcji. W tym przypadku nie jest to raczej wada – podczas korzystania z aplikacji na co dzień niczego jej nie brakuje, ale warto wiedzieć, iż w tym wypadku nie ma co liczyć na zaawansowaną personalizację działania.

Na plus zaliczyć natomiast należy obsługę graficznych tabletów, co użytkownikom dysponującym takim sprzętem pozwoli z pewnością uzyskiwać dużo ciekawsze efekty na swoich rysunkach. Entuzjastów programu Adobe Photoshop z pewnością ucieszy fakt, iż aplikacja wspiera również format PSD, typowy między innymi dla tego właśnie kombajnu. Eksport plików z tym rozszerzeniem został jednak zarezerwowany tylko dla płatnej wersji edytora.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Comicado LiteComicado Lite 1.081
Wersja stabilna
4.18 MB | 2015-11-18

Ilość pobrań: 216 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Comicado Lite