w
googluj

Milton Portable 1.2.6


Milton Portable - przenośna wersja programu do malowania, którego głównym atutem jest prostota obsługi i gotowość do użycia praktycznie bez żadnej nauki korzystania z dostępnych narzędzi. Po uruchomieniu wystarczy chwycić za wirtualny pędzel i przystąpić do tworzenia rysunków. Co ważne, obrazy są dodatkowo wygładzane, dzięki czemu tworzone przez użytkownika linie i zaokrąglenia wyglądają naprawdę dobrze. Bardziej wymagające osoby mogą naturalnie sięgnąć po kilka dostępnych narzędzi dodatkowych, jednak należy z góry założyć, że program służy głównie do prostych celów, nie jest natomiast rozbudowanym kombajnem, z którego będą mogli skorzystać wymagający artyści. Z pewnością natomiast aplikacja zyska dodatkową wartość, jeśli będzie uruchomiona na tablecie lub komputerze z dotykowym ekranem – wówczas tworzenie rysunków z pewnością będzie dużo łatwiejszej, a generowane dzieła – ciekawsze.

Do wspomnianych narzędzi, prócz oczywistej opcji wyboru koloru pędzla, zaliczyć należy możliwość wyboru poziomu jego przezroczystości i rozmiaru oraz opcję zmiany koloru tła. Ciekawostką jest fakt, że nawet niezapisany obrazek pozostaje w pamięci aplikacji i wyświetla się przy ponownym jej uruchomieniu – może więc przystąpić do jego dalszej edycji, nawet jeśli na przykład poprzednio w trakcie pracy zabrakło prądu (nie trzeba się zatem obawiać o utratę danych w takiej sytuacji).

Aplikacja oferuje minimum opcji konfiguracyjnych. Właściwie jedyną z nich jest możliwość usunięcia z widoku przybornika (którego funkcja to w praktyce tylko wybór aktualnie używanej barwy. Pomoc dla użytkownika realizowana jest wyłącznie w trybie online na stronie producenta. Osoby czujące się na siłach mogą dodać swój wkład w funkcjonalność programu, ponieważ jest on rozwijany w oparciu o licencję z otwartym kodem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Milton PortableMilton Portable 1.2.6
Wersja stabilna 32-bitowa
4.88 MB | 2017-05-29
Milton Portable 1.4.2
Wersja stabilna 64-bitowa
1.18 MB | 2017-06-05
przejdź Wersja instalacyjna Milton

Ilość pobrań: 54 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Milton Portable