w
googluj

GIFmicro Portable 1.6


GIFmicro Portable - przenośna wersja, która działa bez instalacji w systemie. GIFmicro to program do kompresowania plików graficznych GIF, również w opcji bez strat dla ich jakości. Dostępnych jest kilka opcji, które umożliwiają dostosowanie wyników pracy aplikacji do różnego rodzaju potrzeb. Przez producenta program polecany jest w szczególności webmasterom, troszczącym się o jak najmniejszą zajętość ładowanej strony internetowej. Tego typu zastosowanie jest jak najbardziej możliwe, również dlatego, że za jednym razem możemy kompresować dowolną liczbę plików (wystarczy je przeciągnąć na obszar edycji metodą drag&drop).

Aby skorzystać z aplikacji, po zaimportowaniu plików wystarczy użyć przycisku w górnej części, który rozpoczyna kompresję, jednak wcześniej warto zajrzeć do ustawień. Znajdziemy w nich takie opcje, jak automatyczne zmniejszanie plików wynikowych do konkretnych rozmiarów (pikseli), ustawienie stosunku szybkości działania kompresji do jej efektywności, zarządzanie kolorami, zachowywanie efektu przezroczystości oraz szczegóły zapisu (domyślnie w lokalizacji, z której zaimportowane zostały pliki, zostanie utworzony nowy folder, gdzie znajdziemy wynikowe grafiki).

Na koniec warto dodać, iż program odznacza się również atrakcyjnym wizualnie interfejsem, który pasuje do obecnego trendu w wyglądzie systemów operacyjnych. Bez zarzutów jest również szybkość działania (zarówno uruchamiania, jak i wykonywania samego procesu kompresowania plików, choć ta jest oczywiście zależna od wybranych ustawień, liczby jednocześnie edytowanych grafik oraz ich rozdzielczości).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
GIFmicro PortableGIFmicro Portable 1.6
Wersja stabilna
1.89 MB | 2016-02-24
przejdź Wersja instalacyjna GIFmicro

Ilość pobrań: 44 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
GIFmicro Portable