w
googluj
pl

HotShots Portable 2.2.0


HotShots Portable – przenośna wersja darmowego programu HotShots (licencja open source), przeznaczonego do tworzenia zrzutów ekranu. W programie możemy w wygodny sposób zrzucać obraz z całości lub z wybranego obszaru ekranu, jak również z okien dowolnych aplikacji. Warto dodać, że program pozwala na pozyskiwanie obrazu zarówno z rejonu o kształcie prostokąta, jak i z obszaru o nieregularnym kształcie, kreślonym przy pomocy myszki. Poza tym możliwe jest tworzenie zrzutów z kilku ekranów jednocześnie (tylko w trybie zrzucania całego obszaru ekranu). Przechwycone obrazy można zmodyfikować w edytorze graficznym HotShots, przesłać na serwer FTP albo opublikować w serwisach FreeImageHosting.net, Imgur.com, ImageShack.us, CanardPC.

Program pozwala na zapis zrzutów ekranu do wielu popularnych formatów graficznych: BMP, JPG, JPEG, GIF, PNG, PPM, PGM, PBM, TIF, TIFF, XBM, XPM, MNG, TGA, ICO. HotShots posiada także funkcje odpowiedzialne za szybki wydruk pozyskanych obrazów oraz kopiowanie ich do schowka systemowego. W podstawowych ustawieniach zdecydujemy o docelowym folderze zapisu tworzonych zrzutów, domyślnym trybie przechwytywania obrazu, opóźnieniu przed wykonaniem zrzutu oraz akcji automatycznie realizowanej po utworzeniu zrzutu (auto-zapis obrazu, zapis z monitem, wczytanie zrzutu do edytora graficznego, brak działania).

Ustawienia zaawansowane zarządzają zasadami stosowanymi domyślnie podczas tworzenia zrzutów ekranu. Możemy zdecydować się na: domyślny format docelowy zrzutu i obrót przechwyconego obrazu, zmianę rozmiarów zrzutu, przechwytywanie wskaźnika myszki, automatyczne kopiowanie zrzutu do schowka, wymuszenie określonego koloru tła dla zrzutu kopiowanego do schowka czy przesyłanego do serwisów internetowych, ścisłe przechwytywanie okien aplikacji (wraz z ich zawartością), określenie wzorca nazw obrazów wyjściowych, zastosowanie kilku efektów na obrazie (cień zwykły i z obramowaniem, progresywna przeźroczystość, postrzępiona krawędź). W ustawieniach zdefiniujemy m.in również skróty klawiaturowe oraz reguły przesyłania plików na wspierane serwery (np. możliwość automatycznego otwierania wysłanych obrazów w przeglądarce WWW oraz kopiowania ich adresów URL do schowka).

Edytor graficzny HotShots jest dość rozbudowany. Pozwala m.in. na nanoszenie różnych elementów czy adnotacji na obraz - możliwe jest dodawanie linii prostych, łamanych i krzywych, obrysów, rozmaitych kształtów, tekstu, strzałek, punktów list, podświetleń/wyróżnień oraz zewnętrznych obrazów. Edytor oferuje m.in. także funkcje rozmycia obiektów, porządkowania ich w stosie widoczności, kadrowania i skalowania obrazu czy stosowania na nim różnych efektów.

Wersję Portable oczywiście z powodzeniem można uruchomić z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego na różnych PC. Nie jest do końca jasne, czy ustawienia programu są całkowicie przenośne, ponieważ w katalogach edycji Portable brak pliku konfiguracyjnego, a na dysku systemowym można znaleźć folder HotShots (jednak pozostaje on pusty).

Interfejs HotShots jest intuicyjny w obsłudze i przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują podstawowe reguły korzystania z programu. Poprzez przycisk pomocy można otworzyć witrynę ze szczegółowym objaśnieniem funkcji narzędzia (instrukcje są dostępne w języku angielskim).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
HotShots PortableHotShots Portable 2.2.0
Wersja stabilna
10.6 MB | 2015-09-10
przejdź Wersja instalacyjna HotShots

Ilość pobrań: 110 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
HotShots Portable