w
googluj

GrafX2 Portable 2.4


GrafX2 Portable to program do tworzenia grafik oraz animacji w technice pixel art. Prócz narzędzi odręcznych, pozwala wykorzystywać warstwy oraz funkcje tworzące podstawowe kształty (np. okręgi, proste oraz krzywe linie). W technice pixel art stworzony został również sam interfejs programu. Jest to ciekawe nawiązanie do starszych komputerów, których pierwsze interfejsy graficzne właśnie tak wyglądały (a i samo oprogramowanie do tworzenia grafiki w tej technice, było na nie wydawane). Czy to dobre posunięcie ocenić musi sam użytkownik; naszym zdaniem z pewnością wymaga nieco przyzwyczajenia w samej obsłudze.

Pomijając wygląd wszystkich opcji, ta jest jednak całkowicie wygodna. Większość opcji zostało umieszczonych w dolnej części okienka w formie małych ikonek. Wystarczy kilka chwil, aby zacząć łatwo się pomiędzy nimi poruszać. Obok samych przycisków narzędzi rysowniczych, znajdziemy tam również paletę barw, obsługę warstw, a także wejście do dodatkowych opcji. Te są dość rozbudowane i pozwalają na przykład edytować palety barw w szerokim zakresie oraz wstawiać do projektu tekst: w jednej z wielu czcionek i dowolnym rozmiarze. Stworzone projekty mogą zostać zapisane w jednym z czterech popularnych formatów graficznych: BMP, GIF, PNG, bądź IFF.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe opcje dostępne praktycznie dla każdego narzędzia, którym posługujemy się tworząc projekty. Klikając przyciskami myszy edytujemy działanie pędzli, sposób zachowania się edytora kształtów oraz inne elementy. Warto na tym polu poeksperymentować, aby tworzone przez nas prace wyróżniały się na tle innych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
GrafX2 PortableGrafX2 Portable 2.4
Wersja stabilna
1.8 MB | 2015-06-16
przejdź Wersja instalacyjna GrafX2

Ilość pobrań: 87 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
GrafX2 Portable