w
googluj

@icon sushi Portable 1.21


@icon sushi Portable to program do obsługi ikonek: konwersji z formatu ICO na graficzne (i odwrotnie) oraz odczytywania grafik bezpośrednio z plików EXE, bądź DLL. To pomocne narzędzie przede wszystkim w rękach twórców aplikacji, którzy będą mogli jest sprawnie wykorzystać do szybkiej konwersji formatów, by wyposażyć swój program w ikonę odpowiedniego typu.

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji tego typu, również tutaj obsługa sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć myszą. Aby zaimportować do programu wybrany plik graficzny lub skrót do aplikacji (by wyodrębnić z niej ikonę), wystarczy użyć wbudowanego eksploratora, albo - jeszcze wygodniej - przeciągnąć wybraną grafikę na ikonkę aplikacji @icon sushi, uruchamiając ją tym samym z odpowiednim plikiem wejściowym. Obsługiwany jest również typowy mechanizm "przeciągnij i upuść" (drag&drop), dzięki któremu dane wejściowe można przeciągać również na uruchomiony już program, tym samym automatycznie je importując. Po udanym wgraniu pliku, na ekranie wyświetlona zostanie lista wszystkich wyodrębnionych grafik. Prócz możliwości ich przejrzenia, pozostaje nam tylko możliwość zapisu (a w zasadzie eksportu) do innego formatu. Dostępne są tutaj podstawowe formaty graficzne, ale również możliwość zapisu pojedynczej ikony, kliku jednocześnie lub opcja stworzenia "biblioteki ikon" - w formacie ICL.

Warto zwrócić uwagę na wbudowany w aplikację podstawowy edytor ikon przed ich zapisaniem. Pozwoli on na przykład zmodyfikować zachowanie kanału alpha (przezroczystości), dzięki czemu możliwe będzie na przykład usunięcie niepotrzebnych, białych elementów w ikonie, na rzecz zastąpienia ich właśnie przezroczystością.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
@icon sushi Portable@icon sushi Portable 1.21
Wersja stabilna
0.48 MB | 2015-05-18
przejdź Wersja instalacyjna @icon sushi

Ilość pobrań: 139 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
@icon sushi Portable