w
googluj
pl

LightShot Portable 5.3.1.2


LightShot Portable to przenośna wersja darmowego i niewielkiego programu LightShot, dzięki któremu można tworzyć zrzuty ekranu. W programie w łatwy sposób wykonamy zrzuty grafiki z całości lub zaznaczonego rejonu ekranu. Po użyciu domyślnego hot keya (klawisz Print Screen) mamy możliwość swobodnego kontrolowania rozmiarów i pozycji obszaru zrzutu. Jednocześnie przy krawędziach prostokątnej ramki tego obszaru są dostępne opcje odpowiedzialne za zapisanie zrzutu w pliku, opublikowanie przechwyconego obrazu w Internecie, wydrukowanie zrzutu, a także skopiowanie go do systemowego schowka. Możliwe jest również wyszukanie podobnych obrazów w Google oraz wykonanie kilku akcji edycyjnych na pozyskanej grafice. Warto dodać, że program integruje się z serwisem swojego producenta, udostępniającym miejsce na galerię zrzutów ekranu utworzonych przez danego użytkownika. W galerii dostępny jest dość rozbudowany edytor graficzny, w którym możemy obrabiać nasze zrzuty w o wiele bardziej zaawansowany sposób niż w samym programie.

Główne możliwości LightShot:

• zapis zrzutów w plikach PNG, JPEG (z różnymi ustawieniami jakości) oraz BMP,
• łatwe zaznaczanie wybranych fragmentów ekranu i kontrolowanie rozmiarów i pozycji obszaru zrzutu,
• definiowalne skróty klawiaturowe, przyśpieszające pracę z programem,
• szybkie kopiowanie zrzutów ekranu do schowka Windows,
• możliwość przesyłania zrzutów do galerii użytkownika dostępnej na serwerach producenta (funkcja wymaga założenia konta na stronie autorskiej: app.prntscr.com, serwis generuje odnośnik dla każdej przesłanej grafiki, którym można podzielić się z innymi osobami, poza tym w witrynie jest dostępny całkiem zaawansowany edytor graficzny,
• łatwe publikowanie zrzutów ekranu w różnych serwisach – Facebook, Twitter, VK, Pinterest,
• wyszukiwanie obrazów podobnych do naszego zrzutu ekranu przy użyciu Google,
• opcja wydruku zrzutu ekranu,
• podstawowe narzędzia edycji graficznej – pióro, marker/znacznik, nanoszenie linii, strzałek, prostokątów i tekstu na zrzut ekranu, możliwość wyboru koloru tych obiektów,
• opcje programu pozwalają m.in. na: utrzymywanie stałej pozycji obszaru zaznaczenia (cały czas w tym samym rejonie ekranu), przechwytywanie wskaźnika myszki na zrzutach, zdefiniowanie skrótów klawiaturowych, zdecydowanie o automatycznym kopiowaniu wygenerowanych odnośników do schowka systemowego, wybranie domyślnego formatu zrzutu (i jakości dla formatu JPEG), a także wykorzystanie serwera proxy w łączności sieciowej za pomocą programu,
• program rezyduje w zasobniku systemowym Windows, ikonka tam umieszczona pozwala na szybkie wykonanie zrzutu ekranu oraz przejście do ustawień narzędzia, a także na zalogowanie się na koncie w galerii online i szybkie przejście do niej.

Wersja przenośna prawdopodobnie nie przechowuje ustawień na dysku PC, tak więc może być używana na różnych komputerach z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny LightShot jest skromny wizualnie, chociaż zadbano o estetyczny wygląd ikonek funkcyjnych. Mniej zaawansowani użytkownicy nie będą mieć raczej żadnych problemów z obsługą programu. W witrynie producenta zamieszczono poradniki wideo (w języku angielskim), jak również polskojęzyczne porady.

Uwaga!
Przygotowano także wersję dla systemu Mac OS X. Poza tym dostępne są dodatki/rozszerzenia LightShot dla Mozilli Firefox, Internet Explorera i Google Chrome.

Sposób zmiany języka na polski - klikamy prawym przyciskiem myszki na ikonkę programu dostępną w obszarze powiadomień, wybieramy Options, na karcie General dla opcji Language ustawiamy Polish.

Wymagania!
Aby przesłać zrzuty ekranu do galerii online i następnie poddać je obróbce w webaplikacji edytora graficznego, należy utworzyć konto w witrynie producenta. Właściwie rejestrujemy/logujemy się tam za pośrednictwem Facebooka lub Google+.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
LightShot PortableLightShot Portable 5.3.1.2
Wersja stabilna
0.7 MB | 2016-01-31
przejdź Wersja instalacyjna LightShot

Ilość pobrań: 1551 | W tym miesiącu: 56 | W poprzednim miesiącu: 63

Komentarze (0)
LightShot Portable