w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 190
Wszystkich postów: 904571
Wszystkich tematów: 127603

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6875 dni
pl

Regshot 1.9.0.281 + 1.9.1.313 Beta


Regshot to niewielki program tworzący dwa kolejne „zdjęcia” (tzw. snapshoty) rejestru i porównujący je pod kątem zmian, jakie zaszły np. w wyniku instalacji programów, dostosowywania systemu itd. Dodatkowo aplikacja potrafi także porównywać wybrane partycje i katalogi pod względem modyfikacji zachodzących w ich atrybutach i zawartości (np. usunięcie lub dodanie pliku itp., zmiana atrybutu pliku). Możliwe jest podanie całego szeregu katalogów, wystarczy rozdzielić ich ścieżki znakiem średnika. Oczywiście snapshoty należy wykonywać po upłynięciu określonej ilości czasu lub np. świadomym wprowadzeniu zmian w systemie, inaczej nie odnotujemy żadnych istotnych zmian w rejestrze. Narzędzie po prostu zapamiętuje pierwotne i końcowe zdjęcia rejestru i katalogów albo dodatkowo pozwala na zapisywanie snapshotów w specjalnych plikach hive, które później można wykorzystywać w kolejnych porównaniach. Każde ze zdjęć jest zaopatrzone w kilka informacji – datę i godzinę wykonania, nazwę komputera i użytkownika, liczbę kluczy rejestru, ilość wartości oraz liczbę zobrazowanych folderów i plików. Dostępna jest opcja Swap, pozwalająca zamieniać kolejność zdjęć.

Po wykonaniu dwóch snapshotów można kliknąć w Compare i zostanie wyświetlony podstawowy raport o wszystkich zmianach, jakie zaszły w rejestrze czy katalogach w czasie pomiędzy wykonaniem początkowego i końcowego zdjęcia. Raport prezentuje ilość usuniętych lub dodanych kluczy, wartości, katalogów i plików, a także informuje o liczbie zmodyfikowanych wartości i zmienionych atrybutów folderów oraz plików. Wyniki można zapisywać w pliku TXT lub HTML - tak sporządzony raport jest bardzo szczegółowy i pokazuje dokładnie wszystkie zmodyfikowane wpisy rejestru, foldery i pliki. Aplikacja pozwala również na dodawanie komentarzy do nazw plików z raportami oraz wybranie katalogu docelowego dla zapisywanych wyników. Po zapoznaniu się z raportami, wystarczy kliknąć wymaż wszystko, by móc znów pracować na świeżych danych. Wymazywanie nie usuwa plików z raportami.

Szata graficzna aplikacji to po prostu niewielkie okienko użytkowe. Podstawowa obsługa narzędzia nie jest trudna i w zasadzie powinni z nią sobie poradzić wszyscy użytkownicy. Prawidłowe wykorzystanie informacji ze szczegółowych raportów wymaga już jednak znajomości rejestru Windows. W witrynie deweloperskiej Regshot można znaleźć szczegółową instrukcję obsługi programu, a także informacje o zmianach wprowadzanych w kolejnych jego wersjach, w tym także w wersji rozwojowej.

Uwaga!
Aplikacja uruchomi się w angielskiej wersji językowej, jednak w łatwy sposób można ustawić język polski.
Niektóre funkcje wymienione w opisie są dostępne tylko w wersji Beta - chodzi o wyświetlanie podstawowego raportu porównawczego oraz krótkich informacji o zdjęciach, a także o opcję zamiany snapshotów.
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić interesującą nas wersję 32 lub 64 bitową, zapisującą raporty w Unicode albo ANSI.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
RegshotRegshot 1.9.0.281
Wersja stabilna 32-bitowa
0.15 MB | 2013-12-23
Regshot 1.9.0.281
Wersja stabilna 64-bitowa
0.15 MB | 2013-12-23
Regshot 1.9.1.313 Beta
Wersja rozwojowa 32-bitowa
0.16 MB | 2013-12-23
Regshot 1.9.1.313 Beta
Wersja rozwojowa 64-bitowa
0.16 MB | 2013-12-23

Ilość pobrań: 1290 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Regshot