w
googluj

Radiola 2.0.5


Radiola to niewielki program do słuchania internetowych audycji radiowych. Zostały one podzielone na kategorie według gatunków muzycznych i składają z raczej mniej popularnych propozycji dostępnych w Sieci, przez co mogą stanowić ciekawe źródło odkrywania nowych, interesujących brzmień. Program charakteryzuje się szybkim działaniem i bardzo dobrą jakością dźwięku. Do wad można by natomiast zaliczyć stosunkowo niewielką bazę rozgłośni: na przykład w popularnej kategorii muzyki rockowej, w chwili pisania niniejszego opisu, znajdziemy jedynie trzy propozycje.

Mimo to, aplikacja jest bardzo ciekawym dodatkiem dla każdego użytkownika komputera, który lubi pracować przy muzyce lub często zamienia swój komputer w centrum rozrywki. Dzięki Radioli, każde spotkanie z przyjaciółmi nabierze nowego klimatu za sprawą dostępu do mniej znanych kawałków muzycznych. Obsługa programu jest bardzo prosta i nie powinna nikomu sprawiać najmniejszego problemu. Po uruchomieniu aplikacji, wyświetlane jest niewielkie okno, w którym z lewej strony możemy przeglądać rozgłośnie radiowe według wspomnianych wcześniej kategorii. Kliknięcie na wybraną stację automatycznie łączy program z odpowiednim streamingiem (trwa to najwyżej kilka sekund) i automatycznie uruchamiana jest muzyka.

Podczas odtwarzania, na ekranie widzimy tytuł granego utworu oraz nazwę jego wykonawcy, jak również wybraną stację radiową. Po prawej stronie interfejsu znajdziemy z kolei bieżącą informację o wykorzystaniu szybkości łącza, jak również aktualną jakość odtwarzanej muzyki. Poniżej znajdziemy także niewielki analizator widma, który porusza się w rytmie odtwarzanych piosenek. Dostępnych jest jego kilka propozycji, które zmieniamy klikając na animacji lewym przyciskiem myszy. W programie znalazła się także funkcja nagrywania słuchanych utworów, jednak podczas naszych testów nie działała ona poprawnie (teoretycznie nagrywany materiał powinien być zapisywany w folderze Moja Muzyka). Przydatne natomiast mogą okazać się wyskakujące powiadomienia o następnym utworze, który usłyszymy na danej stacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
RadiolaRadiola 2.0.5
Wersja stabilna
6.44 MB | 2016-08-25
przejdź
Radiola Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 563 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Radiola