w
googluj

SHOUTcast DNAS 2.6.1.777


SHOUTcast DNAS, znany wcześniej pod nazwą SHOUTcast Server, to bezpłatny i potężny program, służący do tworzenia i obsługi stacji radiowych on-line na popularnej platformie SHOUTcast 2.0. Tworzone w aplikacji radio jest w stanie przesyłać za pośrednictwem internetu zarówno strumień audio, jak i obrazy (np. okładki albumów). Należy pamiętać, że do rozpoczęcia nadawania potrzebny nam będzie własny, odpowiednio skonfigurowany serwer.

Aplikacja umożliwia postawienie własnej stacji radiowej i rozpoczęcie nadawania w zaledwie kilka minut. Moduł odpowiedzialny za tworzenie stacji uruchamiany jest w przeglądarce internetowej i jest bardzo prosty w obsłudze. Określamy w nim podstawowe parametry naszego radia – port serwerowy czy maksymalną liczbę słuchaczy. Możemy także zdecydować, czy nasza stacja ma być wyświetlana na obecnej na stronie producenta liście. Należy również ustalić dwa hasła, zabezpieczające dostęp do samego strumienia oraz do panelu administracyjnego stacji. Program dysponuje także interfejsem tekstowym w linii poleceń.

Założone w ten sposób radio można kontrolować z poziomu przeglądarki lub z poziomu specjalnej wtyczki do programu Winamp. Istnieją także nieoficjalne wtyczki współpracujące z innymi popularnymi odtwarzaczami.

Za pośrednictwem utworzonego w programie radia można nadawać nie tylko muzykę i , lecz także – za pośrednictwem odpowiednich narzędzi – także głos na żywo. Możliwe jest także przesyłanie słuchaczom takich metadanych, jak nazwa aktualnego utworu i stacji. Tworzone są również statystyki dotyczące liczby i nawyków naszych słuchaczy.

Obsługa SHOUTcast jest stosunkowo prosta, lecz może sprawić trudności mniej doświadczonym użytkownikom. W razie trudności, polecamy zapoznać się z dokumentacją techniczną, dołączoną do instalatora. Po odpowiednim skonfigurowaniu, aplikacja stanowi kompletne i samodzielne środowisko radia internetowego.

Ograniczenia!
Odtwarzanie w radiu plików w formacie MP3 wymaga nabycia klucza licencyjnego na transkoder. Można to zrobić na stronie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
SHOUTcast DNASSHOUTcast DNAS 2.6.1.777
Wersja stabilna 32-bitowa
2.24 MB | 2023-05-16
SHOUTcast DNAS 2.6.1.777
Wersja stabilna 64-bitowa
2.68 MB | 2023-05-16

Ilość pobrań: 4966 | W tym miesiącu: 37 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (0)
SHOUTcast DNAS