w
googluj

Audials Radiotracker 2019.0.11700.0


Audials Radiotracker – rozbudowany program do odtwarzania i nagrywania naziemnych i internetowych stacji radiowych z całego świata, podcastów oraz telewizji muzycznych (jest to jednak najmniej zaawansowany program w rodzinie czterech podobnych aplikacji oferowanych przez producenta). Łącznie oferuje dostęp do ponad 100 tysięcy stacji, każdą pozwalając nagrać lub po prostu słuchać jej w bardzo dobrej jakości. Wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym interfejsem, który daje do dyspozycji kilka skórek kolorystycznych, by dopasować wygląd programu do pozostałych elementów systemu. Dużym plusem jest też sporo ustawień, dzięki którym można wpłynąć na przykład na format zapisu nagrywanych utworów.

Obsługa programu jest bardzo intuicyjna. Interfejs podzielony jest domyślnie na trzy główne obszary. Lewa część to menu, które pozwala poruszać się pomiędzy głównymi kategoriami odtwarzania, środkowa to obszar, w którym znajdziemy interesującą nas do odtwarzania stację, posługując się przy tym kategoryzacją ze względu na gatunek lub kraj pochodzenia rozgłośni, natomiast prawa to widok dodatkowych informacji i stanu odtwarzacza. Łączenie z wybraną stacją następuje bardzo szybko (choć oczywiście może to być zależne od naszego połączenia internetowego); nadawana audycja charakteryzuje się bardzo wysoką jakością dźwięku i brakiem zakłóceń. Aby nagrać wybrany utwór, wystarczy użyć dużego, czerwonego przycisku na głównym ekranie. Utwór zostanie zapisany zgodnie z wprowadzonymi wcześniej ustawieniami w preferencjach (podgląd niektórych z nich dostępny jest również w dolnej części ekranu podczas odtwarzania muzyki).

Niestety program ma jedną zauważalną wadę – optymalizację. Mimo testowania na stosunkowo wydajnym sprzęcie, aplikacji zdarzało się przyciąć, czasem nawet na dwie-trzy sekundy. Na szczęście nie miało to wpływu na płynność odtwarzania materiału (przestawał reagować interfejs, natomiast streaming pozostawał niezakłócony). Choć sytuacja nie zdarzała się często, niewątpliwie nie jest to zachowanie programu, którym można się chwalić. Również zużycie pamięci operacyjnej, choć jak na dzisiejsze standardy jej pojemności – akceptowalne, to na tle innych programów jest stosunkowo wysokie. Przymykając oko na sporadyczne przycięcia interfejsu, program zdecydowanie wart jest przetestowania.

Uwaga!
W naszej bazie znajdują się również pozostałe programy z serii:
Audials One
Audials Tunebite
Audials Moviebox

Ograniczenia!
Aplikacja w demonstracyjnej wersji pozwala zapisać maksymalnie 25 nagrań. Nie ma natomiast innych ograniczeń, zatem nie korzystając z nagrywania, programu można swobodnie używać jako odtwarzacza stacji radiowych.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Audials RadiotrackerAudials Radiotracker 2019.0.11700.0
Wersja stabilna
140.69 MB | 2019-06-11

Ilość pobrań: 473 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Audials Radiotracker