w
googluj
pl

Miranda NG 0.96.5


Miranda NG to komunikator internetowy, będący następcą cieszącej się sporą popularnością Mirandy IM. Obsługuje wiele protokołów, dzięki którym aplikacja może być wykorzystywana do komunikacji między licznymi sieciami: Facebook, Twitter, Gadu-Gadu, ICQ, IRC, Skype, Skype Classic, Jabber czy Tlen to tylko kilka z nich. Charakteryzuje się ogromną ilością ustawień, a jednocześnie dość prostym, łatwym w obsłudze interfejsem, dzięki czemu zbędne dodatki nie przeszkadzają w czytaniu wątku prowadzonej rozmowy na czacie.

Obsługa programu jest praktycznie identyczna z jego poprzednikiem, wobec czego użytkownicy Mirandy IM nie powinni mieć żadnych problemów z przywyknięciem do nowej wersji komunikatora. Różnica w nazewnictwie wynika jedynie z deweloperskiego podejścia do rozdzielenia projektów (NG to skrót od "New Generation"; "Nowa Generacja"). Dzięki bazie opartej na otwartym kodzie, kolejne edycje programu ukazują się o wiele częściej, ponieważ pracuje nad nimi spora grupa entuzjastów tego oprogramowania.

Miranda NG cechuje się bardzo szybką pracą i wspominaną szczegółowością dostępnych ustawień, której nie dorównuje żaden przedstawiciel konkurencji. Z tego powodu, program może być polecony wymagającym użytkownikom, którzy cenią sobie możliwość całkowitej personalizacji komunikatora, którego używają.

Uwaga!
Podczas instalacji istnieje możliwość wyboru "opcji przenośnej", dzięki czemu pliki programu będą przechowywane w folderze instalacji, a nie rejestrze systemowym. Uzyskamy efekt podobny do pobrania dedykowanej wersji portable.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Miranda NGMiranda NG 0.96.5
Wersja stabilna 32-bitowa
6.15 MB | 2024-05-01
Miranda NG 0.96.5
Wersja stabilna 64-bitowa
6.7 MB | 2024-05-01

Ilość pobrań: 797 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Miranda NG