w
googluj

Master-Design Art-Shop X-Lite 17.13.100


Master-Design Art-Shop X-Lite to program do projektowania wnętrz. Narzędzie pozwala na szybkie stworzenie dwuwymiarowych schematów i trójwymiarowych wizualizacji przedstawiających pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienka, biuro, pokój gościnny czy sypialnia. Program nie zastąpi oczywiście profesjonalnych środowisk do projektowania inżynierskiego (patrz - kategoria CAD), sprawdzi się jednak bardzo dobrze w standardowych, domowych zastosowaniach.

Jedną z największych zalet narzędzia jest bogata kolekcja gotowych do wykorzystania obiektów (meble, sprzęt gospodarstwa domowego, telewizory, odtwarzacze, drzwi, okna). Edytor posiada podstawową funkcjonalność związaną z zarządzaniem widokiem, rysowaniem 2D/3D, modyfikowaniem świateł i pracy kamery. Po zakończeniu projektowania możemy skorzystać z opcji podglądu w trybie trójwymiarowym. Aplikacja opiera się na silnikach OpenGL i DirectX, pozwala także na dostosowanie bardziej specyficznych opcji, takich jak obsługa antyalisingu, dithering, mip mapping, alpha blending, realistyczna mgła.

Kolejne przydatne narzędzie to PHOTO ALBUM. Umożliwia przeprowadzanie podstawowej obróbki graficznej (dodawanie obramowań, stosowanie filtrów) lub wczytanie danych do bardziej rozbudowanych edytorów. Program posiada także arkusz kalkulacyjny, który przyda się do obliczenia kosztów realizacji projektu.

Do programu dołączone są dodatkowe komponenty do obróbki obrazu:
Gimp - znakomite, popularne narzędzie do tworzenia i edycji grafiki dwuwymiarowej. Aplikacja jest rozwijana na zasadach Open Source (licencja GNU GPL).
Blender - bezpłatna aplikacja do modelowania 3D, pozwalająca na tworzenie modeli, animacji i krajobrazów.
• Master-Design CAD - rozbudowany pakiet do projektowania inżynierskiego, oferujący większość niezbędnych narzędzi kreślarskich i modyfikacyjnych, kilka trybów widoku, funkcje do mierzenia odległości, opcje związane z zarządzaniem warstwami oraz właściwościami. Całość wyposażona jest w wygodny interfejs oparty o karty. Narzędzie otwiera najpopularniejsze formaty rysunków.

Master-Design Art-Shop X-Lite dostępny jest bezpłatnie (licencja freeware). Aplikacja posiada nieco skomplikowany interfejs - w razie problemów warto zapoznać się z instrukcją obsługi, dostępną z poziomu menu głównego.

Uwaga!
Podczas uruchomienia aplikacji wybieramy wersję językową interfejsu, a także domyślną jednostkę długości i walutę. Decyzję zapamiętujemy, zaznaczając opcję "Don't ask me again".

Ograniczenia!
Wydanie X-Lite posiada niepełną funkcjonalność. Ograniczenia polegają na blokadzie niektórych opcji, limitowanej rozdzielczości renderowania i braku obsługi wielu monitorów.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Master-Design Art-Shop X-LiteMaster-Design Art-Shop X-Lite 17.13.100
Wersja stabilna
806.58 MB | 2013-10-07

Ilość pobrań: 880 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Master-Design Art-Shop X-Lite