w
googluj

Garden Planner 3.8.52


Garden Planner to niewielka aplikacja do projektowania ogrodów. Program pozwala użytkownikowi na tworzenie, symulowanie i planowanie wyglądu przestrzeni wokół domu. Całość wyróżnia się przyzwoitą funkcjonalnością i stabilnym, bezproblemowym działaniem. Narzędzie współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, GNU/Linux, Mac OS X. Dostępne jest także wydanie, które można uruchomić z poziomu przeglądarki internetowej.

Projektowanie ogrodów odbywa się za pośrednictwem wygodnego i uproszczonego do minimum interfejsu. Do dyspozycji mamy podstawowe funkcje edycyjne. Wśród nich znajdziemy:
- rysowanie obiektów w kilku trybach (linia, figura geometryczna, krzywa, odręczny zarys),
- zarządzanie właściwościami warstw,
- mierzenie odległości i powierzchni (wbudowana linijka ekranowa),
- cofanie i powtarzanie operacji,
- obracanie, skalowanie, kopiowanie, duplikowanie, blokowanie i przesuwanie obiektów,
- modyfikowanie wzajemnego położenia elementów,
- dodawanie etykiet tekstowych,
- edytowanie właściwości kształtów (tytuł, kolorystyka).

Jedną z największych zalet aplikacji jest rozbudowana biblioteka gotowych do wykorzystania obiektów. Zawiera ona kilkaset tekstur oraz została podzielona na kategorie tematyczne (drzewa, kwiaty, warzywa, owoce, zioła, budynki, ścieżki, sprzęty ogrodowe, ściany, płoty, podłoża, obiekty ogólnego użytku, pojazdy, postacie, symbole i inne). Użytkownik może w łatwy sposób wczytać własne kształty. Ważną funkcją programu jest także dołączony moduł planowania - wyświetla on informacje na temat wykorzystanych elementów oraz pozwala na dołączanie notatek.

Wyniki pracy możemy zapisać w postaci projektu lub pliku graficznego (formaty JPEG i PNG). Aplikacja umożliwia również wydrukowanie schematu - do dyspozycji mamy wygodny panel podglądu wynikowego obrazu. Opcje konfiguracyjne programu nie są zbyt rozbudowanie. Możemy między innymi: określić domyślną jednostkę długości, zmienić wygląd siatki ekranowej, ustawić domyślny wygląd drzew oraz włączyć tryb przyklejania obiektów do siatki. Garden Planner posiada bardzo dobrą dokumentację - dostępna jest ona z poziomu menu Help.

Ograniczenia!
Aplikacja jest rozpowszechniana na zasadach licencji trial. Program działa przez 15 dni od daty instalacji, a podczas okresu ewaluacyjnego wydruki i eksportowane pliki graficzne oznaczone będą znakiem wodnym.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu Adobe AIR.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
Garden PlannerGarden Planner 3.8.52
Wersja stabilna
217.55 MB | 2023-09-19

Ilość pobrań: 1932 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Garden Planner