w
googluj

pCon.planner 7.3


pCon.planner – rozbudowany program do samodzielnego projektowania wnętrz pomieszczeń z wykorzystaniem faktycznie istniejących materiałów i mebli, wraz z możliwością ich edycji. Program cechuje dopracowany, polskojęzyczny interfejs, wygodne widoki oraz stosunkowo prosta obsługa. Szczególnie ten ostatni element powinien pozytywnie wpłynąć na liczbę amatorów, którzy sięgną po tę aplikację, by przy jej pomocy zaprojektować wnętrza mieszkania przed remontem, czy też stworzyć odpowiednią aranżację domu swoich marzeń (inne programy do projektowania wnętrz często są albo mało rozbudowane albo skomplikowane w użyciu, natomiast w tym przypadku mamy do czynienia ze swego rodzaju złotym środkiem).

Po zainstalowaniu programu i pierwszym uruchomieniu, otwierany jest plik nowego projektu. Niestety nie ma tutaj możliwości skorzystania z preinstalowanych „gotowców”, aby rozpocząć pracę z aplikacją od ich edycji i poznawania funkcji programu. Naszym zdaniem to wygodniejsza forma nauki, niż tworzenie pierwszego projektu od podstaw i sięganie do podręcznika użytkownika (w tym przypadku świetnie przygotowanego, ale już tylko anglojęzycznego). Urządzanie wnętrza można rozpocząć od rysowania ścian, ustalania zakresów podłóg, umieszczania drzwi, okien, filarów czy też klatek schodowych. Możliwości się na tym nie kończą, ponieważ ostatecznie można do wnętrza dokładać takie elementy, jak żaluzje okien, kaloryfery, meble konkretnych producentów, czy nawet dodatki, takie jak plansza do gry w szachy, którą można położyć na stoliku.

Podczas pracy wszystkie narzędzia, które będą nam potrzebne, zlokalizowane są na górnej wstążce, gdzie z kolei podzielono je na kategorie. Zauważyliśmy, że im bardziej w lewo, tym znajdziemy tam najbardziej podstawowe narzędzia, które pozwalają chociażby na edycję rozmiarów ścian, zaś całkiem z prawej strony znajdziemy edytor kolorów czy materiałów. Warto dodać, iż biblioteka mebli i materiałów nie znajduje się bezpośrednio w programie – każde pierwsze użycie któregoś z tych elementów pociąga za sobą konieczność połączenia się z Internetem (bezpośrednio wewnątrz programu we własnej przeglądarce) oraz pobrania niewielkiej paczki biblioteki (cały ten proces jest zupełnie automatyczny i nie wymaga od użytkownika uwagi).

Wymagania!
Korzystanie z zewnętrznych bibliotek wymaga stałego połączenia z Internetem (dane pobierane są na bieżąco przy każdorazowym wybraniu mebla lub materiału, którego nie mamy w lokalnej kolekcji).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
pCon.plannerpCon.planner 7.3
Wersja stabilna 32-bitowa
121.84 MB | 2016-08-22
pCon.planner 7.3
Wersja stabilna 64-bitowa
108.68 MB | 2016-07-31

Ilość pobrań: 1705 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 19

Komentarze (1)
pCon.planner
avatararrow
~angi | 2017.05.29 23:02
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
wersja 32-bitowa wcale taka nie jest
pCon.planner 7.3