w
googluj

Chief Architect Premier X8 (18.3.1.2)


Chief Architect Premier to rozbudowany program do projektowania zarówno wnętrz, jak i elewacji i najbliższego otoczenia (na przykład ogrodów) różnego rodzaju budynków, głównie mieszkalnych. To propozycja przede wszystkim dla osób chcących się zająć tego typu tematyką zawodowo – aplikacja oferuje ogromną liczbę funkcji, z których większość jest mocno powiązana z technicznymi aspektami tworzenia tego typu projektów i może okazać się, że będą zarówno zrozumiałe, jak i przydatne wyłącznie dla architektów. Profesjonalne zastosowanie aplikacji może mieć swoje odzwierciedlenie również w cenie pełnej licencji aplikacji, która w chwili tworzenia niniejszego tekstu wynosi ponad 2,6 tys. dolarów.

Analizując obsługę opisywanego programu, warto z pewnością zwrócić uwagę na bardzo czytelny i responsywny interfejs, który utrzymany jest w jasnej kolorystyce, co ułatwia obsługę na co dzień. Jednocześnie natomiast nietrudno odnieść wrażenia, że samo korzystanie z wszystkich funkcji jest stosunkowo skomplikowane – przynajmniej dla przeciętnego użytkownika, który nie ma dostatecznej wiedzy z zakresu tworzenia projektów. Z pewnością natomiast odnajdą się tu osoby, które chcą wykorzystywać program zawodowo, bowiem możliwości personalizacji i ustawień jest tutaj multum, co w połączeniu z szerokimi możliwościami tworzenia projektów, daje do dyspozycji wszechstronne narzędzie.

Przystępując do pracy z programem warto przy pierwszym uruchomieniu pobrać bazowe biblioteki wszystkich elementów projektów (aplikacja sama to zaproponuje przy pomocy wyskakującego okienka). Jest to dość czasochłonny proces, jednak warto poświęcić mu chwilę, by przyśpieszyć sobie pracę w przyszłości, szczególnie, że całość może odbywać się w tle, podczas gdy my możemy już poznawać tajniki programu. Jeśli o nich mowa, łatwiej będzie je odkryć nie tyle tworząc od razu własny nowy projekt, co edytując już istniejące – przykładowe projekty można pobrać ręcznie ze strony producenta. Wystarczy wypakować zawartość pobranego archiwum, a następnie już z poziomu aplikacji wczytać odpowiedni plik, w zależności od interesującego nas widoku.

Uwaga!
• Link instalatora prowadzi do strony producenta, na której konieczne jest podanie adresu e-mail oraz kraju, by na wskazany adres otrzymać wiadomość z linkiem instalacyjnym i indywidualnie wygenerowanym kodem licencyjnym dla wersji testowej (niezbędne jest jego wpisanie bezpośrednio po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu).
• W naszej bazie znajduje się również Chief Architect Interiors – mniej zaawansowana wersja programu, który służy do projektowania jedynie wnętrz.

Ograniczenia!
Darmowa, testowa wersja programu wprowadza ograniczenia w zakresie drukowania, zapisywania oraz eksportu projektów, uniemożliwiając również korzystanie z widoku wirtualnych wycieczek.

Wymagania!
• Do instalacji konieczne jest połączenie z Internetem.
• Większość elementów wyposażenia projektów również wymaga pobrania z Sieci – nie są dostępne od razu po instalacji, przez co połączenie z Internetem będzie w praktyce wymagane również do codziennego korzystania z programu.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Chief Architect PremierChief Architect Premier X8 (18.3.1.2)
Wersja stabilna
203 MB | 2016-08-22

Ilość pobrań: 228 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Chief Architect Premier