w
googluj

Chief Architect Interiors X8 (18.3.1.2)


Chief Architect Interiors – rozbudowany program do projektowania wnętrz budynków: głównie mieszkań (ale także biur i innego typu pomieszczeń), również z wykorzystaniem gotowych modeli mebli pochodzących od konkretnych producentów. Umożliwia kompleksowe przygotowanie projektu, włącznie z zestawieniem różnego rodzaju rzutów do wydruku, czy też pełnym technicznym wymiarowaniem ścian i elementów. Z pewnością nie jest to aplikacja, która powstała z myślą o użytkowniku chcącym na własne potrzeby zaprojektować remont kuchni czy salonu. Obsługę bowiem można z powodzeniem uznać za stosunkowo skomplikowaną, chociaż w pozytywnym tego słowa znaczeniu; mamy po prostu do czynienia z narzędziem rozbudowanym, w którym dostępne są rozwiązania rzadko spotykane i kierowane w zasadzie tylko do profesjonalistów.

Rozpoczynając pracę z programem, warto uważnie czytać wyświetlane na ekranie komunikaty. Jeden z nich zaproponuje nam pobranie podstawowych elementów wykończenia, dzięki czemu podczas projektowania, nie będą one pobierane na bieżąco. To zdecydowanie dobre rozwiązanie, ponieważ cały proces jest dość czasochłonny, ale za to może wykonywać się w tle, kiedy korzystamy już z programu. Co ważne, jest to operacja jednorazowa – od momentu pobrania danych, umieszczanie w projektach elementów wyposażenia wnętrz będzie dużo szybsze. Liczmy się jednak na tym etapie z koniecznością pobrania sporej ilości danych, cały proces zajmuje dłuższą chwilę.

Atutem programu jest natomiast z pewnością jego interfejs. Został utrzymany w jasnej kolorystyce, która sprzyja szybkiemu odnajdowaniu istotnych narzędzi, zaś czas reakcji na polecenia użytkownika jest minimalny. Zalety te docenimy już od pierwszych chwil obcowania z aplikacją. Na początek swojej przygody poznawania wszystkich narzędzi do projektowania, warto pobrać przykładowe projekty, które znajdują się na stronie producenta. Należy to zrobić ręcznie, ale uruchamianie nie jest skomplikowane: wystarczy wypakować archiwum z pobranym projektem i w zależności od potrzeb i interesującego nas widoku, uruchomić poprzez program jeden z dwóch wypakowanych plików.

Aplikacja jest propozycją na tyle użyteczną i obfitującą w profesjonalne rozwiązania, że należy ją raczej traktować jako rozwiązanie dla zawodowców, co potwierdza koszt programu z pełną licencją; w chwili tworzenia niniejszego opisu, cena licencji to niemal 2 tysiące dolarów. Istnieje również możliwość wykupienia czasowego, co producent określa mianem „wypożyczenia licencji” – jest to koszt 200 dolarów (prawdopodobnie miesięcznie), jednak w chwili obecnej na stronie producenta trudno dotrzeć do konkretnych szczegółów na czym polega ta oferta.

Uwaga!
• Link instalatora prowadzi do strony producenta, na której konieczne jest podanie adresu e-mail oraz kraju, by na wskazany adres otrzymać wiadomość z linkiem instalacyjnym i indywidualnie wygenerowanym kodem licencyjnym dla wersji testowej (niezbędne jest jego wpisanie bezpośrednio po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu).
• W naszej bazie znajduje się również Chief Architect Premier – rozszerzona wersja opisywanej aplikacji, która pozwala projektować nie tylko wnętrza, ale całe budynki, z uwzględnieniem ich cech zewnętrznych.

Ograniczenia!
Darmowa, testowa wersja programu wprowadza ograniczenia w zakresie drukowania, zapisywania oraz eksportu projektów, uniemożliwiając również korzystanie z widoku wirtualnych wycieczek.

Wymagania!
• Do instalacji konieczne jest połączenie z Internetem.
• Większość elementów wyposażenia projektów również wymaga pobrania z Sieci – nie są dostępne od razu po instalacji, przez co połączenie z Internetem będzie w praktyce wymagane również do codziennego korzystania z programu.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Chief Architect InteriorsChief Architect Interiors X8 (18.3.1.2)
Wersja stabilna
200 MB | 2016-08-22

Ilość pobrań: 201 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Chief Architect Interiors