w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 63
Wszystkich postów: 904066
Wszystkich tematów: 127431

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6363 dni
pl

Hardwipe 5.2.1


Hardwipe to program do bezpiecznego usuwania danych. Aplikacja przyda się do trwałego niszczenia plików zapisanych na dyskach fizycznych, napędach przenośnych, kluczach USB i innych nośnikach wymiennych. Dostępne algorytmy (nadpisywanie losowe, zerowanie, GOST R 50739-95, DOD 5220.22-M, Schneier, Guttman) w zasadzie uniemożliwiają odczytanie informacji.

Hardwipe posiada trzy tryby działania. Pierwszy to standardowa niszczarka plików i katalogów. Drugi, nazwany przez producenta "Wipe Drive" wymazuje całkowicie zawartość wybranej partycji - oprócz danych, skasowane zostają również informacje niskopoziomowe (takie jak aktualny system plików). Istnieje ponadto trzeci, bardziej bezpieczny tryb "Clean Space", nadpisujący tylko wolną przestrzeń dyskową (wszystkie zapisane pliki pozostaną nienaruszone).

Aplikacja wyróżnia się intuicyjnym, minimalistycznym interfejsem - nie sposób się w nim pogubić. Co ciekawe, program posiada również funkcję integracji z Eksploratorem Windows. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na dowolny plik, katalog lub partycję wyświetla się dodatkowe menu.

Przebieg operacji można śledzić za pomocą standardowego paska postępu oraz wskaźników informujących o prędkości zapisu i pozostałym czasie. Dla bardziej dociekliwych użytkowników przygotowano także okienko z logami systemowymi. Dostępne są również opcje automatycznego wyłączania komputera po zakończeniu przetwarzania oraz sterowania prędkością zapisu poprzez przydzielanie odpowiednich priorytetów.

Program jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Posiada interfejs w angielskiej wersji językowej. Na oficjalnej witrynie producenta znaleźć można krótki poradnik, przeznaczony dla mniej wprawionych odbiorców. Projekt jest dosyć świeży i może zawierać drobne usterki, niemniej podczas testów sprawował się bardzo dobrze - można go z czystym sumieniem polecić. Co ciekawe, producent planuje dodanie kilku interesujących funkcji (bezpieczne usuwanie zawartości Kosza i nadpisywanie plików wymiany).

Uwaga!
Nieprawidłowe użycie programu może skutkować usunięciem istotnych dla użytkownika danych. Z tego powodu sugerujemy rozsądne korzystanie z dostępnych funkcji.

Wymagania!
Wersja instalacyjna programu działa tylko na systemach Windows 7/8/10 64 bit.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (14 głosów)

Strefa Download programu
HardwipeHardwipe 5.2.1
Wersja stabilna
9.67 MB | 2017-10-26
Spolszczenie do Hardwipe

Ilość pobrań: 7589 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 55

Komentarze (2)
Hardwipe
avatararrow
~subek | 2016.07.11 23:13
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
spolszczenie to lipa w tym programie
Hardwipe
avatararrow
~Oleszko | 2012.02.16 16:17
-7 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Sporo programów tego typu używałem, ale z tym nie miałem okazji pracować.
Hardwipe 1.5.0