w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 507
Wszystkich postów: 946110
Wszystkich tematów: 141141

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

Prevent Restore 2401.0


Prevent Restore to niewielkie narzędzie chroniące prywatność użytkownika. Aplikacja jest odpowiedzialna za nadpisanie usuniętych plików i katalogów w taki sposób, by ich odczytanie za pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania (Recuva, Undelete Plus, Recover My Files i inne) było niemożliwe. Program pozwala na usunięcie wrażliwych informacji z partycji dysku twardego oraz różnego rodzaju urządzeń przenośnych (karty pamięci, pendrive, dyski zewnętrzne, odtwarzacze multimedialne).

Narzędzie posiada przyjazny interfejs, zbudowany w postaci kreatora. Program przeprowadzi nas przez wszystkie operacje niezbędne do poprawnego nadpisania przestrzeni dyskowej. Na początku pracy z aplikacją należy wybrać partycję oraz tryb działania. Do dyspozycji mamy dwie metody: standardową (zastępowanie tablicy alokacji plików losowymi, fałszywymi danymi - metoda jest szybka, ale nie zabezpiecza całkowicie przed odczytaniem informacji) oraz kompletną (wolna, ale skuteczna). Następnie możemy wybrać poziom bezpieczeństwa FAT/NTFS i sposób nadpisywania danych (spacje, losowe znaki/cyfry, algorytmy Guttman i DoDD 5220.22). Aplikacja podczas działania może dodatkowo wyczyścić plik stron pamięci operacyjnej oraz opróżnić kosz. Po zakończeniu konfiguracji, uruchomione zostanie analizowanie dysku - postęp operacji możemy śledzić za pomocą paska procentowego. Koniec działania zostanie zasygnalizowany za pomocą stosownego komunikatu i alarmu dźwiękowego.

Prevent Restore jest rozpowszechniany za darmo na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Jeśli program przypadł nam do gustu, możemy również dokonać płatnej rejestracji.

Uwaga!
Według zaleceń producenta, przed uruchomieniem aplikacji sugerowane jest zamknięcie wszystkich działających w tle, aktywnych procesów - w szczególności mowa o oprogramowaniu antywirusowym.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Prevent RestorePrevent Restore 2401.0
Wersja stabilna
2.14 MB | 2024-06-25

Ilość pobrań: 571 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Prevent Restore