w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 97
Wszystkich postów: 904120
Wszystkich tematów: 127324

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6276 dni

Disk Wipe 1.7.1.10


Disk Wipe to niewielkie narzędzie, pozwalające na wyczyszczenie zawartości dysku twardego oraz zewnętrznych nośników danych (karty pamięci, klucze USB). Aplikacja opiera się na kilku popularnych algorytmach, takich jak: Dod 5220-22.M, US Army, Peter Guttman. W ten sposób przetworzone dane są w zasadzie niemożliwe do odtworzenia. Według testów producenta, szansa na odczytanie informacji wynosi poniżej 0,1 procenta.

Disk Wipe jest stosunkowo prosty w obsłudze i mimo nieco przestarzałego interfejsu, sprawia dobre wrażenie. Po uruchomieniu programu użytkownik ma dostęp do listy partycji. Zaznaczając jedną z nich, uzyskujemy dodatkowe informacje (nazwa, kod seryjny, system plików, ilość bajtów na sektor, ilość ukrytych sektorów i inne). Kolejną ciekawą możliwością, jest podgląd zawartości dysku w trybie surowym - wszystkie zapisane dane są wyświetlane w postaci szesnastkowej. Właściwa funkcjonalność programu, czyli wymazywanie danych jest dostępna po naciśnięciu przycisku "Disk Wipe". Należy podać kilka preferencji, takich jak docelowy system plików czy tryb działania. Opcjonalnie można również ustawić odpowiedni priorytet. Warto zaznaczyć, że aplikacja radzi sobie z wszystkimi popularnymi systemami plików (NTFS, Fat, Fat32). Po zakończeniu konfiguracji, rozpocznie się przetwarzanie danych - proces może trwać sporo czasu, niemniej o jego postępie użytkownik jest powiadamiany za pomocą paska postępu i okna z logami.

Disk Wipe jest dostępny bezpłatnie. Projekt opiera się na licencji GNU GPL - oznacza to, że można go z powodzeniem używać w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Narzędzie nie wymaga również instalacji na dysku twardym. Wystarczy po prostu pobrać i uruchomić plik wykonywalny.

Uwaga!
Program z racji swojego działania nie jest przeznaczony dla początkujących użytkowników komputera. Nieodpowiednie użycie może spowodować przypadkowe usunięcie danych z dysku twardego.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Disk WipeDisk Wipe 1.7.1.10
Wersja stabilna
1.08 MB | 2014-12-07

Ilość pobrań: 2400 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (0)
Disk Wipe