w
googluj
pl

Faktura Small Business HANDEL 2.1.38.2


Faktura Small Business – HANDEL to aplikacja przeznaczona dla małych i średnich firm, znacznie ułatwiająca wystawianie faktur VAT z uwzględnieniem gospodarki magazynowej. Program oferuje kartoteki klientów, towarów i usług, znacznie usprawniając proces generowania dokumentów. Możliwe jest konfigurowanie i tworzenie rejestrów wybranych faktur, ich numeracja jest prowadzona na kilka różnych sposobów, z uwzględnieniem skali miesięcznej bądź rocznej. Aplikacja posiada również funkcje pozwalające na prowadzenie ewidencji dokumentów sprzedaży i zakupów, dzięki temu wydrukujemy np. dokument Ewidencja sprzedaży VAT, ułatwiający w znacznym stopniu księgowanie faktur.

Za pomocą programu można wystawiać następujące dokumenty: faktury VAT, faktury VAT w walucie obcej, faktury eksportowe i obcojęzyczne (język angielski i niemiecki), faktury WDT (Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów), faktury VAT-MP, VAT-MARŻA, VAT-ZŁOM, faktury Pro-Forma, faktury zaliczkowe i końcowe, faktury korekty, noty księgowe oraz noty korygujące VAT, a także paragony fiskalne.

Dokumenty mogą być wystawiane zarówno w cenach netto, jak i brutto. Faktury niezapłacone w terminie zostają podświetlone na czerwono. Warto dodać, że Faktura Small Business – HANDEL pozwoli na wystawienie faktury „z ręki”, bez konieczności wprowadzania klienta do bazy aplikacji. Program sprawdza kursy walut w internecie na wypadek gdybyśmy potrzebowali wystawić fakturę w odmiennej walucie. W aplikacji uzyskujemy dostęp do przykładowych szablonów wydruku faktur. W razie potrzeby producent oferuje również możliwość przygotowania szablonów spełniających specyficzne oczekiwania użytkownika, jednak taka usługa jest płatna.

Aplikacja pozwala na obsługiwanie stanów magazynowych, z możliwościami inwentaryzacji i wystawiania odpowiednich dokumentów (PZ, WZ, PW, RW, MM). Program wyposażono w funkcję kompensacji, która połączy klika produktów w jeden towar. Moduł kasy zawiera w sobie opcje tworzenia dokumentów KP, KW, BP i BW. W aplikacji sporządzimy oferty i zamówienia dla klientów (także w obcej walucie) oraz zamówienia dla dostawców, jak również przygotujemy cennik. Dla pojedynczego towaru można zdefiniować do pięciu cen – podstawową, hurtową, wyprzedaży, cenę w sklepie internetowym oraz cenę o niesprecyzowanym typie. Funkcje obsługi rabatów pozwalają m.in. na przypisywanie indywidualnych rabatów do klienta, dotyczących różnych towarów lub ich całych grup. W bazie programu można tworzyć grupy klientów, towarów, usług i producentów, a także umieszczać np. różne towary w kilku odmiennych grupach. Do każdego produktu dodamy maksymalnie trzy zdjęcia. Aplikacja pozwala na definiowanie własnych jednostek miary i form płatności. Na wydrukach można umieszczać logo firmowe oraz własną stopkę.

Program oferuje dostęp do statystyk i raportów, pozwalających m.in. na analizę sprzedaży według towarów lub według klientów, analizę zysków i marży, wyświetlenie najlepiej i najgorzej sprzedawanych towarów oraz najlepszych i najgorszych klientów, uzyskanie raportów o ilości sprzedanych towarów, nieuregulowanych należnościach oraz obrotach magazynowych.

Faktura Small Business – HANDEL współpracuje z fiskalnymi drukarkami PosNET, Innova oraz ELZAB. W programie jest możliwe seryjne drukowanie dokumentów (np. faktur wybranego klienta), a także importowanie rekordów klientów i towarów z plików XLS i CSV oraz eksportowanie dokumentów do plików PDF, HTML i JPG. Faktury itp. możemy również przesyłać za pomocą poczty e-mail, dostępna jest historia wszystkich wysłanych w ten sposób dokumentów. Program posiada funkcje tworzenia kopii zapasowej swojej bazy danych oraz przywracania wszystkich danych z backupu. Kopia bezpieczeństwa może być wykonywana również automatycznie podczas zamykania aplikacji.

Interfejs graficzny programu jest elegancki i nowoczesny. Opanowanie obsługi Faktura Small Business – HANDEL może zająć trochę czasu, jednak użytkownicy wtajemniczeni w zasady fakturowania, magazynowania i rachunkowości nie powinni mieć większych problemów z korzystaniem z licznych funkcji aplikacji. Obszerne instrukcje zostały wbudowane w sam program, poza tym są także dostępne jako PDF, który można otworzyć za pośrednictwem menu pomocy lub pobrać z witryny producenta.

Uwaga!
Faktura Small Business – HANDEL może obsługiwać wiele firm, jednak dla każdej z nich potrzebna jest osobna, płatna licencja.
Producent oferuje również wersję sieciową programu, łączącą się z systemem zarządzania bazą danych MySQL. Faktura Small Business – HANDEL jest rozwinięciem aplikacji Faktura Small Business, wzbogacającym ją o wiele dodatkowych możliwości. Z różnicami w funkcjonalności tych dwóch programów można zapoznać się na stronie producenta.

Ograniczenia!
W wersji Demo wszystkie wydrukowane dokumenty zostają zaopatrzone w informację stwierdzającą, że korzystamy z testowego wydania programu. Aby pozbyć się tego tekstu, należy zakupić płatną licencję na pełną wersję programu. Licencję można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Faktura Small Business HANDELFaktura Small Business HANDEL 2.1.38.2
Wersja stabilna
0.63 MB | 2020-01-13

Ilość pobrań: 602 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Faktura Small Business HANDEL