w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 659
Wszystkich postów: 939065
Wszystkich tematów: 138943

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

Rachunek Small Business HANDEL 1.0.24.21


Rachunek Small Business – HANDEL jest programem przeznaczonym do wystawiania rachunków i paragonów. Aplikacja ma za zadanie przysłużyć się małym firmom, które są zwolnione z płacenia podatku VAT. Rachunek Small Business – HANDEL wyposażono także w funkcje ewidencji przychodów i zakupów, możliwość prowadzenia rozliczeń na zasadzie ryczałtu oraz w moduł pozwalający na obsługę stanów magazynowych. W programie uzyskamy również dostęp do arkusza inwentaryzacji. Za pomocą modułu kasy możemy wydawać odpowiednie dokumenty kasowe. Aplikacja pozwala na tworzenie własnych rejestrów rachunków i paragonów, jak również definiowanie ich numeracji (skala roczna lub miesięczna).

W programie wystawimy następujące rachunki i dokumenty: zwykły rachunek, rachunek PROformę, rachunek korektę, paragon fiskalny, notę korygującą, dokumenty kasowe (KP, KW, BP, BW) i magazynowe (PZ, WZ, PW, RW). Rachunki mogą być wystawiane także w obcej walucie oraz w języku angielskim lub niemieckim. Program pozwala na zawarcie uwag oraz notatek w dokumentach, poza tym na wydrukach można umieścić pieczątkę, logo własnej firmy i stopkę. Rachunki możemy także wystawiać bez konieczności dodawania klientów do bazy aplikacji. W wypadku, gdy rachunki mają status nieuregulowanych w terminie, zostają one podświetlone na czerwono.

Program tworzy kartoteki klientów, towarów i usług, dzięki którym możemy ułatwić sobie pracę i znacznie szybciej zarządzać niezbędnymi informacjami, wystawiać dokumenty itd. Równie pomocne są słowniki pozwalające na definiowanie dokumentów sprzedaży, własnych jednostek miary, form płatności, osób wystawiających dokumenty, kont bankowych, walut czy magazynów. Dostępne jest tworzenie własnych grup towarów, usług, producentów i klientów, wraz z możliwością przypisywania wielu różnych grup dla pojedynczego towaru lub klienta. W aplikacji stworzymy oferty i zamówienia dla klienta oraz zamówienia od dostawcy (także w obcej walucie i obcym języku), możliwe jest również dodawanie cennika. Dla każdego towaru ustalimy trzy rodzaje cen (podstawową, hurtową, cenę wyprzedaży), dodatkowo opis pojedynczego produktu można uzupełnić o trzy zdjęcia. Możliwe jest udzielanie rabatów, w tym także indywidualnych, które odnoszą się do jednego klienta i określonych towarów lub ich grup.

Statystyki i zestawienia generowane przez aplikację obejmują : ewidencję przychodów, ewidencję zakupów, analizę sprzedaży według towarów i usług, analizę zakupów według towarów i usług, analizę sprzedaży według klientów, analizę zakupów według klientów, analizę marży za sprzedane towary i usługi, raport ilościowy sprzedanych towarów, raport nieuregulowanych należności i zobowiązań (sprzedaż i zakupy) oraz wykaz najlepiej sprzedawanych towarów.

Program współpracuje z drukarkami fiskalnymi, obsługiwane są urządzenia firm takich jak PosNET, Innova i ELZAB, oprócz tego oferowane jest również wsparcie dla czytników kodów kreskowych. Rachunki i inne dokumenty mogą być drukowane seryjnie, dostępna jest także funkcja ich eksportu do plików PDF, HTML, JPG oraz wysyłka na pocztę e-mail (program zapisuje historię przesłanych dokumentów). Istnieje możliwość wydrukowania rachunków wybranego klienta. Aplikacja pozwala na importowanie rekordów klientów i towarów z plików XLS oraz CSV. Rachunek Small Business – HANDEL potrafi tworzyć kopie zapasowe własnej bazy danych (również automatycznie, przy zamykaniu aplikacji) oraz przywracać z backupów wszystkie zapisane w nich informacje.

Szata graficzna programu prezentuje się całkiem przyzwoicie, interfejs jest nowoczesny i przyjemny pod względem wizualnym. Obsługa aplikacji nie powinna sprawiać większych trudności osobom posiadającym odpowiednią wiedzę z zakresu rachunkowości, gospodarki magazynowej i podobnych zagadnień, chociaż duża liczba funkcji może wymagać poświęcenia pewnej ilości czasu na zapoznanie się ich działaniem. Niestety, producent nie przygotował pliku pomocy ani żadnych instrukcji dotyczących korzystania z programu, można jednak odwiedzić witrynę MEGA-TECH oraz dostępny w niej dział pomocy, w którym umieszczono zbiór pytań i odpowiedzi, niekiedy powiązanych z możliwościami aplikacji.

Uwaga!
Możliwe jest prowadzenie rachunków wielu firm, jednak dla każdej z nich musimy zakupić osobną licencję.
Program to bardziej rozbudowana wersja aplikacji Rachunek Small Business, posiadająca wiele dodatkowych funkcji, związanych m.in z obsługą stanów magazynowych czy ryczałtami. O różnicach między wersjami można przeczytać na stronie producenta.

Ograniczenia!
Wersja Demo dodaje do wydruków dokumentów informację stwierdzającą, że zostały one sporządzone w edycji testowej programu. Ograniczenie zostanie usunięte, jeżeli zakupimy płatną wersję aplikacji (np. za pomocą witryny producenta).

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Rachunek Small Business HANDELRachunek Small Business HANDEL 1.0.24.21
Wersja stabilna
7.63 MB | 2015-05-13

Ilość pobrań: 448 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Rachunek Small Business HANDEL