w
googluj

Bubbles 1.1


Bubbles – dodatek do Microsoft Excela, który pozwala w efektowny sposób prezentować częstość występowania danych w zaznaczonych obszarach arkusza. Program umożliwia tworzenie różnej wielkości kół (tytułowych „baniek”), a tym samym odwzorowuje liczbę występowania wybranej wartości w tabeli. Przypomina to często stosowane chmury tagów, gdzie również wielkość napisu ma znaczenie w reprezentacji danych. Tutaj wszystko działa analogicznie, jednak prezentowane jest w sposób graficzny. Może się to okazać ciekawym sposobem na niecodzienne przedstawienie danych tabetycznych, w sytuacji, kiedy klasyczny wykres nie pokazuje ich w wystarczająco ciekawy sposób.

Obsługa jest prosta i nie będzie wymagać czytania jakiejkolwiek instrukcji. Wszystkie operacje wykonuje się podobnie, jak w przypadku innych rozszerzeń do pakietu Office. Użytkownik ma dostępnych kilka opcji związanych z formatowaniem tworzonych baniek. Możliwe jest edytowanie ich koloru, a także opcja wyświetlenia wartości liczbowej bezpośrednio na kole, które poinformuje o liczbie wystąpień danej wartości. Co istotne, wartością tą nie musi być liczba. Rozszerzenie poradzi sobie również ze zliczaniem jednobrzmiących wyrazów, czy nawet wyrażeń.

Efekty uzyskiwane przy użyciu opisywanego dodatku są ciekawe i z pewnością przyozdobią każdy arkusz, w którym klasyczne wykresy okazałyby się zbyt typowe lub przestarzałe. Choć liczba zastosowań może być nieograniczona i zależeć tylko od użytkowników, wydaje się, iż program okaże się szczególnie przydatny podczas tworzenia wszelkiego rodzaju materiałów marketingowych oraz podsumowań.

Uwaga!
Program przeznaczony jest dla Excela w wersji 2013 lub nowszej.

Wymagania!
Aby pobrać dodatek, konieczne jest posiadanie funkcjonującego konta w sklepie Office.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
BubblesBubbles 1.1
Wersja stabilna
1 MB | 2016-04-03

Ilość pobrań: 8 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Bubbles