w
googluj

Audible Charts 1.0


Audible Charts – nietypowy dodatek do Microsoft Excela, który pozwala przedstawiać dane przy pomocy dźwięków. Może okazać się przydatny szczególnie w przypadku wartości prezentowanych na wykresach liniowych – wystarczy zaznaczyć interesujący nas zakres, a następnie uruchomić dodatek, by dane w poszczególnych zakresach „odczytane” zostały wygenerowanym dźwiękiem o różnej wysokości. Rozwiązanie to wydaje się mieć ograniczone zastosowanie w profesjonalnych arkuszach, ale na co dzień może ułatwić pracę z programem, jeśli łatwiej nam analizować informacje przedstawione przy pomocy dźwięku.

Nietypowe zastosowanie dodatku sygnalizuje już sam producent, sugerując, iż ciekawe efekty uzyskamy głównie analizując dane finansowe lub generowane losowo. Jednym z ciekawszych i faktycznych zastosowań może natomiast być wykorzystanie aplikacji jako narzędzia do zobrazowania danych osobom niewidomym. Być może znajdzie zastosowanie również podczas prezentacji lub szkoleń, gdzie z jakichś przyczyn grupa nie ma dostępu do rzutnika, a prezentacja danych dźwiękiem mogłaby okazać się skuteczna. W tym przypadku faktycznie jedynym ograniczeniem zastosowania aplikacji będzie wyobraźnia i potrzeby użytkowników.

Obsługa rozszerzenia jest naturalnie prosta i z pewnością nie będzie stanowić wyzwania dla żadnego użytkownika. Należy jednak zwrócić uwagę, iż dodatek nie jest przeznaczony dla wszystkich edycji programu (patrz: szczegóły w sekcji Uwaga). Działanie jest szybkie, dzięki czemu podczas bieżącego korzystania z dodatku nie natkniemy się na zbędne opóźnienia.

Uwaga!
Program przeznaczony jest dla Excela w wersji 2013 lub nowszej.

Wymagania!
Aby pobrać dodatek, konieczne jest posiadanie funkcjonującego konta w sklepie Office.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Audible ChartsAudible Charts 1.0
Wersja stabilna
1 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Audible Charts