w
googluj

Random Sorter 1.1


Random Sorter – rozszerzenie do Microsoft Excela, które pozwala losowo ułożyć zawartość kolumn lub wierszy, zgodnie z kilkoma dostępnymi scenariuszami. Choć w pierwszej chwili trudno jednoznacznie określić zastosowanie programu, może okazać się przydatny na przykład do losowego posortowania osób występujących na liście, czy też konkretnych zadań, które mają wykonać. Dodatku można też użyć do rozstrzygnięcia braku zdecydowania użytkownika odnośnie kolejności, w jakiej mają występować w arkuszu kolumny lub konkretne wiersze na liście. Faktyczna liczba zastosowań zostanie z pewnością odkryta przez samych zainteresowanych.

Aplikacja jest prosta w obsłudze, podobnie jak większość tego typu rozszerzeń do pakietów biurowych. Sortowanie może zostać zrealizowane zgodnie z jednym z kilku scenariuszy: sortowanie komórek wewnątrz wiersza, sortowanie komórek wewnątrz kolumn, sortowanie całych wierszy, sortowanie całych kolumn oraz sortowanie wszystkich komórek z zakresu. Daje to spore pole możliwości i z pewnością pozwoli każdemu wykorzystać program do własnej, specyficznej sytuacji.

Obsługa sprowadza się w pierwszym kroku do wyboru zakresu pracy aplikacji, następnie wyboru rodzaju postępowania automatyki mieszającej wiersze czy kolumny, a na końcu do zaakceptowania wybranych opcji i rozpoczęcia sortowania. Efekt natychmiastowo widoczny jest na ekranie, zaś w niewielkim, tekstowym podsumowaniu w opcjach rozszerzenia, znajdziemy informację, ile wierszy czy też kolumn zostało poddane sortowaniu.

Uwaga!
Program przeznaczony jest dla Excela w wersji 2013 lub nowszej.

Wymagania!
Aby pobrać dodatek, konieczne jest posiadanie funkcjonującego konta w sklepie Office.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Random SorterRandom Sorter 1.1
Wersja stabilna
1 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Random Sorter