w
googluj

Random Generator 1.1.0.0


Random Generator to rozszerzenie do Microsoft Excela, które pozwala na automatyczne generowanie zestawów liczb pseudolosowych: całkowitoliczbowych, rzeczywistych, „prawdy/fałszu” lub dat. Może okazać się wygodne z punktu widzenia na przykład obliczeń matematycznych, do których potrzebna będzie nam próbka danych losowych z konkretnego zakresu liczb. Obsługa jest bardzo prosta, a ponieważ aplikacja umożliwia za jednym razem wypełnienie wszystkich zaznaczonych wierszy, w szybki sposób można otrzymać interesującą nas liczbę danych losowych.

Co istotne, podczas pracy nie jesteśmy całkowicie zdani na automat: przed rozpoczęciem generowania danych losowych, użytkownik ma możliwość wskazania zakresu, w którym poruszać się będzie automatyka. Mowa tu o minimalnej i maksymalnej wartości, która zostanie uwzględniona przy losowaniu. Wyboru dokonujemy w dedykowanych okienkach, które są niezależne od siebie w zakresie liczba całkowitych, rzeczywistych lub dat. Następnie po wybraniu odpowiedniego zakresu wierszy, w których chcemy uzyskać wyniki, wystarczy użyć przycisku rozpoczynającego pracę aplikacji.

Choć w codziennej pracy i podstawowych zastosowaniach program jest jak najbardziej skuteczny, za niewielką wadę można uznać brak deklaracji producenta co do sposobu tworzenia rozkładu liczb pseudolosowych. Może się to okazać pewnym ograniczeniem i przeszkodą, jednak głównie w zaawansowanych i profesjonalnych obliczeniach bazujących na bardzo dużych próbkach danych wejściowych, kiedy sposób rozkładu jest istotny. W znakomitej większości pozostałych, codziennych sytuacji, ewentualna niedokładność z tego wynikająca, nie będzie zauważalna.

Uwaga!
Program przeznaczony jest dla Excela w wersji 2013 lub nowszej.

Wymagania!
Aby pobrać dodatek, konieczne jest posiadanie funkcjonującego konta w sklepie Office.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Random GeneratorRandom Generator 1.1.0.0
Wersja stabilna
1 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 41 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Random Generator