w
googluj

SecretTube 1.0


SecretTube – bardzo prosty dodatek do Microsoft Excela, który umożliwia umieszczenie w arkuszu kalkulacyjnym okienka z filmem z kanału YouTube i odtwarzanie go bezpośrednio w dokumencie. Może stanowić ciekawe rozwiązanie dla osób, które konkretnym nagraniem z sieci chcą zobrazować pewne dane prezentowane bezpośrednio w arkuszu lub też podczas tworzenia dokumentu samemu chcą obejrzeć jakiś film, by urozmaicić sobie pracę. Niezależnie od scenariusza zastosowania, opisywane rozszerzenie umożliwi wyświetlenie filmu z YouTube’a w Excelu.

Podobnie, jak większość innych rozszerzeń do pakietu biurowego, również to jest maksymalnie proste w obsłudze. Aby wyświetlić wybrany film w okienku w Excelu, wystarczy go wyszukać przy pomocy wbudowanej w dodatek wyszukiwarki. Samo odtwarzanie jest intuicyjne, bowiem przebiega analogicznie, jak osadzanie filmów YouTube na stronach internetowych – przyciski sterujące filmami są takie same i nie wymagają nauki ich obsługi od nowa.

W aplikację wbudowano niewielkie zabezpieczenie, które okaże się przydatne, jeśli wykorzystujemy program zgodnie z drugim z opisanych scenariuszy. Wystarczy najechać kursorem myszy na prawą lub lewą górną krawędź okienka z filmem, aby nagranie zostało automatycznie wyłączone i zniknęło z ekranu, chowając się tym samym przed wzrokiem ciekawskiego współpracownika czy przełożonego. Oglądanie można będzie następnie wznowić, klikając dwukrotnie myszą w odpowiednie obszary interfejsu. Program nie jest typowym rozszerzeniem zwiększającym codzienną funkcjonalność arkusza kalkulacyjnego, ale w praktyce może okazać się wygodnym dodatkiem – warto go przetestować i ocenić przydatność samodzielnie.

Uwaga!
Program przeznaczony jest dla Excela SP1 w wersji 2013 lub nowszej.

Wymagania!
Aby pobrać dodatek, konieczne jest posiadanie funkcjonującego konta w sklepie Office.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SecretTubeSecretTube 1.0
Wersja stabilna
1 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SecretTube