w
googluj

CSVFileView 2.48


CSVFileView to niewielki program do wyświetlania zawartości plików CSV, a więc prostych plików tekstowych, w których wartości oddzielane są przecinkami lub średnikami, a całość najczęściej wykorzystywana do zapisu wartości tabelarycznych, często z arkuszy kalkulacyjnych. Aplikacja działa bardzo sprawnie, oferując przy tym całkiem przydatne opcje związane z formatowaniem wyświetlanych wyników w oknie.

Obsługa jest prosta i nie będzie wyzwaniem nawet dla początkujących użytkowników. Wystarczy uruchomić program, a wybrany plik CSV otworzyć przy pomocy opcji w menu lub nawet jedynie przeciągnąć go na obszar okna aplikacji (obsługiwana jest funkcja drag&drop). Zawartość zostanie niemal natychmiast załadowana w głównym oknie. Od teraz możemy dowolnie ją sortować (według wybranej kolumny) oraz przeglądać. Czytelność poprawić może wyróżnienie co drugiego wiersza innym kolorem tła oraz wyświetlenie granic komórek tabeli – opcje te dostępne są z poziomu menu w górnej części. Dla wygody dostępne jest również wyłączenie niektórych kolumn, aby niepotrzebnie nie rozpraszać naszej uwagi.

Co ciekawe, w taki sposób wyedytowany plik (np. zmieniona kolejność sortowania w widoku, wybrana część kolumn), można ponownie zapisać w formie dokumentu CSV, XML albo HTML. Podczas modyfikowania ustawień wyświetlania można w każdej chwili skorzystać z przywrócenia widoku do takiej kolejności i układu, jakie domyślnie zastosowane były w otwieranym pliku. Pomoże to wrócić do początkowego widoku, jeśli przez przypadek zbyt mocno pozmieniamy ustawienia i stracimy z widoku interesujące nas dane.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
CSVFileViewCSVFileView 2.48
Wersja stabilna 32-bitowa
0.13 MB | 2020-11-30
CSVFileView 2.48
Wersja stabilna 64-bitowa
0.15 MB | 2020-11-30

Ilość pobrań: 495 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
CSVFileView