w
googluj
pl

Microsoft Excel Mobile 1.0


Microsoft Excel Mobile to uproszczona, mobilna wersja popularnego, zaawansowanego arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel, wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office. Opisywany program kierowany jest przede wszystkim do użytkowników korzystających z tabletów lub najmniejszych laptopów (o maksymalnej przekątnej ekranu równej 10.1 cala) – wówczas aplikacja działa oferując niemal wszystkie swoje funkcje pełnej wersji. Jeśli korzystamy z niej na komputerze o większym ekranie, będzie działać jedynie jako „czytnik” dokumentów o zgodnych z Excelem formatach, nie oferując możliwości tworzenia nowych arkuszy, bądź ich edycji (chyba, że dysponujemy licencją Office 365, wówczas odblokujemy pełną funkcjonalność).

W przypadku korzystania z programu na tablecie lub po wprowadzeniu wspomnianego numeru licencyjnego – na dowolnym urządzeniu, naszym oczom ukaże się bardzo prosty w obsłudze interfejs, w którym zachowano jedynie niezbędne do podstawowej pracy minimum funkcji. Nie posunięto się jednak na tym polu również zbyt daleko: nadal znajdziemy tu wiele narzędzi formatowania tekstu, możliwość tworzenia wykresów, czy też sortowania danych w tabelach. Specjalnie z myślą o najmniejszych urządzeniach z dotykowym ekranem, stworzono wygodną wersję ekranowej klawiatury, na której podczas edytowania formuł dostępne są najpotrzebniejsze znaki.

W opisywanej, mobilnej wersji program cechują również funkcje nakierowane na wygodę korzystania poza domem czy biurem – dokumenty domyślnie zapisywane są w „chmurze” dzięki integracji z OneDrive, zaś samo tworzenie dokumentu można współdzielić z innymi osobami, a później wygodnie go udostępnić.

Uwaga!
• Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.
• Aplikacja współpracuje również z urządzeniami bazującymi na architekturze ARM, a więc z zainstalowanym Windowsem w edycji RT.

Ograniczenia!
• Większość funkcji, w tym tworzenie i edytowanie dokumentów, dostępna jest darmowo dla urządzeń o przekątnej ekranu 10.1 cala i mniejszych (w praktyce – najczęściej tabletów).
• Użytkownicy komputerów o większych ekranach (a więc laptopów oraz komputerów stacjonarnych), by edytować lub tworzyć dokumenty, muszą wprowadzić do aplikacji kod licencyjny Office 365; darmowo dostępny jest w tym przypadku jedynie odczyt istniejących już dokumentów.

Wymagania!
Aby zapewnić sobie pełną funkcjonalność programu, konieczne jest posiadanie abonamentu lub licencji Office 365.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (8 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft Excel MobileMicrosoft Excel Mobile 1.0
Wersja stabilna
107.9 MB | 2015-09-17
przejdź Microsoft Excel Mobile dla Android

Ilość pobrań: 1786 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Microsoft Excel Mobile