w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 201
Wszystkich postów: 914003
Wszystkich tematów: 130505

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7543 dni
pl

BeSt 4.8.0.0


BeSt jest to darmowa przeglądarka dla najmłodszych, która blokuje dostęp do nieautoryzowanych stron, a także oferuje użytkownikowi bazę wybranych witryn rozrywkowych i edukacyjnych. Interfejs został zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach w nieco kreskówkowym stylu, dzięki czemu nasze pociechy powinny sobie bez problemów poradzić z obsługą aplikacji. Tym bardziej, że na stronie głównej umieszczono przycisk przekierowujący do przystępnej instrukcji czytanej przez głos „Sztucznej Inteligencji”, a dodatkowe objaśnienia znajdziemy w „Pomocy” na pasku menu.

Katalog stron obejmuje mnogość przeróżnych serwisów przeznaczonych dla najmłodszego pokolenia, wśród nich wymienić należy m.in. CartoonNetwork.pl, 321Internet.pl, PrzecinekIKropka.pl, PlanetaEnergii.pl i wiele, wiele innych. Gdyby użytkownik zechciał wejść pod adres nieuwzględniony w bazie, przeglądarka ją automatycznie zablokuje i zasugeruje powrót na stronę główną. Z perspektywy dorosłej osoby funkcjonalność aplikacji ciężko nazwać bogatą, ale to przecież nie dla nich ją stworzono.

Żeby wejść w ustawienia, należy podać nazwę użytkownika i hasło, które domyślnie brzmi "best", jednak po zainstalowaniu przeglądarki zalecana jest ich bezzwłoczna zmiana. Główną funkcją panelu administracyjnego jest przeglądanie dziennych, tygodniowych, miesięcznych lub archiwalnych raportów, tj. historii wyświetlanych witryn WWW i poszczególnych akcji.

Domyślnie przeglądarka Best jest pełnoekranowa (zakrywa również pasek zadań), nie da się zmienić jej rozmiaru ani jej zminimalizować, a hasłem chronione są również próby jej zamknięcia. Niektóre z tych ograniczeń można wyłączyć we wspomnianym panelu administracyjnym. Nietrudno też niestety nie zauważyć, że przeglądarka nie należy do najszybszych. Niemniej jednak chcąc dać dziecku łatwy i przyjemny dostęp do bezpiecznych stron internetowych, jest to program godny rozważenia.

Za projekt odpowiedzialne są Fundacja Dzieci Niczyje i Fundacja Orange i jest on realizowany w ramach Safer Internet, jednego z programów Unii Europejskiej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (24 głosów)

Strefa Download programu
BeStBeSt 4.8.0.0
Wersja stabilna
6.47 MB | 2013-10-18

Ilość pobrań: 633 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (3)
BeSt
avatararrow
~xxx | 2016.01.04 12:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Okrojona z funkcji przeglądarka. Nawet jak dla dzieci.
BeSt 4.8.0.0
avatararrow
~Janusz | 2013.05.08 10:39
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Sprawdza się u nas w domu. Mamy 4 latkę i 7 latka, korzystają i są zadowolone. Polecamy innym rodzicom.
BeSt 4.7.0.0
avatararrow
~Barbara | 2013.04.19 19:35
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Synkowi zaraz przedstawię zobaczymy.... Co z tego będzie.
BeSt 4.7.0.0