w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 125
Wszystkich postów: 904627
Wszystkich tematów: 127625

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7055 dni

Vole Internet Expedition Free 3.93.9121


Vole Internet Expedition Free to przeglądarka internetowa, która oferuje rozbudowaną segregację wyświetlanych stron pod względem specyficznych kategorii. W programie wszystkie kategorie są nazywane Eksploratorami. Tak więc, mamy do wyboru następujące Eksploratory – Ogólny, Nauka, Praca, Życie, Wypoczynek, Asystent oraz Biblioteki VMC. Każdy z nich posiada własną kartę, w dodatku w niej samej można umieścić dowolną ilość kolejnych kart, zawierających witryny (dodajemy je wpisując kolejne łącza URL w pasku adresu). To nie wszystko. Karty Eksploratorów, a także karty witryn w nich obecnych, można dokować do boków obszaru w którym są one zawarte, dzieląc go przy tym na kilka części. W każdej z części możliwe jest wywoływanie kolejnych kart i ponowny podział danego fragmentu poprzez dokowanie. Istnieją także opcje pozwalające na przenoszenie okien z wybranej kategorii do innych Eksploratorów. Dzięki tym wszystkim funkcjom, np. uzyskamy w oknie głównym dwa panele Eksploratorów, w których znajdą się po trzy okienka z pojedynczymi lub nawet wieloma stronami, poukładanymi w osobnych kartach. Widok pojedynczej witryny maksymalizujemy w bardzo prosty sposób, wystarczy kliknąć dwukrotnie na jej tytule. Aplikacja pozwala zapisać w specjalnych projektach wszystkie Eksploratory i przyporządkowane im witryny wraz z całą strukturą hierarchiczną oraz układem wizualnym. Możemy w dowolnej chwili przełączać się pomiędzy projektami, by wybrać odmienną kompozycję.

Jak widać, program wykorzystuje bardzo interesujący mechanizm, którego nie posiadają nawet najlepsze przeglądarki internetowe. Co prawda, przewyższają one Vole Internet Expedition pod innymi względami, jednak warto by było wziąć pod uwagę zaimplementowanie w nich rozwiązań o podobnych możliwościach. Póki co, zbliżoną rolę pełnią sesje przeglądarki, foldery zakładek lub różne karty szybkiego uruchamiania itp.

Oprócz udanej segregacji stron, program oferuje także podstawowe możliwości, typowe dla każdej przeglądarki, np. dodawanie witryn do panelu Ulubionych oraz funkcje odpowiedzialne za odświeżanie lub zatrzymywanie połączenia z witryną. W pasku adresu możemy właściwie wklejać jedynie prawidłowe łącza URL, ale niekiedy, po wpisaniu zwykłej frazy, zostają wyświetlone wyniki odnalezione za pomocą domyślnego silnika wyszukiwania Internet Explorer (program bazuje na tej przeglądarce). Ważną funkcją aplikacji jest możliwość automatycznego zapamiętywania skomplikowanego układu Eksploratorów oraz witryn, a później jego reprodukcja przy ponownym uruchomieniu programu. Opcja ta jest domyślnie wyłączona, więc trzeba korzystać z manualnego zapisywania projektów. Ustawienie aktywujemy w menu Advance, które można znaleźć w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Kolejna istotna funkcja, to wsparcie dla bibliotek multimedialnych VMC (Vole Media CHM), program automatycznie rozpoznaje, czy biblioteki są obecne w danej witrynie (np. Weebly, Google Drive), pobiera je na dysk oraz wyświetla podgląd zawartych w nich multimediów. Z bardziej oryginalnych możliwości aplikacji można jeszcze wymienić zegar zamykający przeglądarkę po upływie określonego czasu, a także kalkulator sum kontrolnych MD5 dla dowolnego pliku.

Vole Internet Expedition Free posiada w miarę elegancki interfejs graficzny, dostępnych jest kilka skórek zmieniających wygląd programu, może nie najbardziej nowoczesnych, ale jednak wystarczająco przyjemnych dla oka. Z obsługą przeglądarki powinni sobie poradzić także mało zaawansowani użytkownicy, w razie problemów, mogą skorzystać ze szczegółowej pomocy oraz turtoriali wideo, dostępnych na stronie producenta. Aplikacja przyda się wszystkim osobom, które myślą o lepszym katalogowaniu najczęściej używanych witryn. Program pomoże stworzyć rozbudowaną galerię, podzieloną na działy tematyczne i wyświetlającą wiele witryn jednocześnie, co przełoży się na bardziej optymalny dostęp do tych stron, które w danej chwili potrzebuje odwiedzić użytkownik.

Ograniczenia!
Wersja Free pozwala na zapisanie tylko dwóch projektów. O różnicach pomiędzy wersją darmową a komercyjnymi edycjami, można przeczytać na stronie producenta.

Wymagania!
Biblioteki .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (13 głosów)

Strefa Download programu
Vole Internet Expedition Free



Vole Internet Expedition Free 3.93.9121
Wersja stabilna
52.39 MB | 2020-01-07

Ilość pobrań: 462 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Vole Internet Expedition Free