w
googluj

Baidu Spark Browser 43.23.1000.500


Baidu Spark Browser to lekka i szybka przeglądarka internetowa, oparta na opensource’owym Chromium - przeglądarce, której kod źródłowy wykorzystuje Google Chrome. Spark Browser cechuje się wysoką intuicyjnością obsługi oraz minimalistycznym interfejsem. Jeżeli nie przeszkadza nam kraj pochodzenia przeglądarki (ChRL– oprogramowanie firmy Baidu jest tam bardzo popularne), warto zapoznać się z tym rozwiązaniem.

W stosunku do Chromium aplikację wyposażono w szereg przydatnych usprawnień, pozwalających na pobieranie materiałów audio/wideo z serwisów strumieniujących multimedia (np. YouTube, Dailymotion, Vimeo i wielu innych), tworzenie zrzutów ekranu, w tym także zrzutów całych stron WWW, obsługiwanie przeglądarki za pomocą gestów myszy, klienta protokołu BitTorrent, odtwarzanie materiałów wideo online w wyskakującym okienku zamiast w obszarze witryny, a także szybkie wyciszanie dźwięku wszystkich kart (pomocne np. w wypadku natarczywych reklam audio). Wiele z wymienionych funkcji jest łatwo dostępnych poprzez odpowiednie przyciski, umieszczone obok paska adresu URL. Przed rozpoczęciem pobierania materiałów wideo z YouTube i pozostałych serwisów tego typu, możemy zdecydować o jakości zapisywanych na dysk nagrań. Materiały wideo są z reguły zapisywane w formacie MP4. Warto dodać, że możliwe jest również pobieranie nagrań i automatyczne wyodrębnianie z nich dźwięku za pomocą konwersji wideo na pliki MP3.

Poza dodatkowymi atutami, w Baidu Spark Browser skorzystamy z większości typowych funkcji Chromium – mechanizmu kart i zakładek (import zakładek z Mozilli Firefox, Chrome, Internet Explorera i Opery, import/eksport zakładek z/do lokalnego pliku HTML), prostego menadżera pobierania plików, historii przeglądania, panelu narzędzi deweloperskich oraz trybu incognito, chroniącego prywatność użytkownika. Również ustawienia konfiguracyjne są bardzo podobne do opcji Chromium. Spark Browser oferuje możliwość synchronizacji zakładek i ustawień za pomocą konta Google. Niestety, program nie obsługuje rozszerzeń Google Chrome, a do wyboru otrzymujemy tylko nieliczną grupę dodatków dedykowanych dla Spark Browser. Podobnie wygląda sprawa z motywami graficznymi.

Interfejs przeglądarki został dopracowany pod względem wizualnym, jest elegancki, nowoczesny i pozbawiony nadmiaru funkcji. Oczywiście zauważymy w nim duże podobieństwo do interfejsów Chromium oraz Google Chrome. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć specjalnych kłopotów z obsługą programu. Osoby bardziej zaawansowane mogą narzekać na słabą konfigurowalność interfejsu i nieco zbyt ubogie ustawienia. W razie kłopotów z obsługą, można zapoznać się z poradami dostępnymi w witrynie producenta (dział FAQ).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (22 głosów)

Strefa Download programu
Baidu Spark BrowserBaidu Spark Browser 43.23.1000.500
Wersja stabilna
45.96 MB | 2017-04-28

Ilość pobrań: 2009 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (2)
Baidu Spark Browser
avatararrow
~debil | 2015.10.14 18:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
'jerzy'... twój polish jest fatalny... włos się 'jerzy'. Pozdrawiam 'polonistę'.
Baidu Spark Browser 43.20.1000.205
avatararrow
~jerzy | 2014.08.21 13:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Prubuję ją i nieoczekiwanie jest szybka i ogólnie mówiąc pobija wszystkie inne nawet i google chrom.POLECAM
Baidu Spark Browser 33.8.9999.6066