w
googluj
pl

Maelstrom 44.0.1.3 Beta


Maelstrom to oparta na Chromium przeglądarka internetowa zaproponowana przez BitTorrent - wiodącego producenta oprogramowania obsługującego sieci P2P. Powiązanie z tą siecią zostało wyraźnie zaznaczone także w opisywanej przeglądarce - dzięki integracji z P2P, program pozwoli nieco szybciej wczytać strony, które równocześnie odwiedzane są przez większą liczbę użytkowników (dzięki jednoczesnemu pobieraniu danych z serwerów witryn, ale i współdzielonych mediów, bezpośrednio z komputerów innych odbiorców). Poza tą nietypową (w pozytywnym znaczeniu) cechą, przeglądarka nie wyróżnia się raczej niczym rewolucyjnym na tle swojej konkurencji, ale stanowi bardzo poprawną alternatywę choćby dla Google Chrome’a (choć pamiętajmy, że obecnie mamy do czynienia jedynie z rozwojową edycją).

Obsługa stoi tutaj na identycznym poziomie, znanym z każdej innej przeglądarki, która wykorzystuje Chromium za swoją bazę. Interfejs jest identyczny, a jego spolszczenie pozwala poruszać się swobodnie po wszystkich funkcjach. W Maelstromie mamy także pełną integrację z kontem użytkownika Google. Pozwoli to synchronizować zakładki, ale również wykorzystywać wszystkie rozszerzenia i tematy kolorystyczne, które dostępne są w markecie Google.

Producent zwraca także uwagę na możliwość bezpośredniego współdzielenia plików z innymi użytkownikami (multimediów, czy nawet gier). Niestety, w chwili powstawania niniejszej recenzji, nie udostępniono szczegółów na temat jej funkcjonowania. Świetnie spisuje się natomiast konsola programisty, która ułatwi deweloperom testowanie ich witryn internetowych.

Spolszczenie!
Niestety zakładka ustawień dotyczących pobierania torrentów, w chwili pisania niniejszej recenzji (dostępna tylko wersja Beta programu), nie została przetłumaczona z języka angielskiego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
MaelstromMaelstrom 44.0.1.3 Beta
Wersja rozwojowa
38.16 MB | 2016-03-19

Ilość pobrań: 713 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Maelstrom