w
googluj
pl

CyberDragon 1.6.5


CyberDragon to nowa, alternatywna przeglądarka internetowa, która niedawno debiutowała na rynku. CyberDragon Brower kładzie nacisk na bezpieczeństwo i prywatność użytkownika; posiada zaawansowane funkcje blokowania trackerów (skryptów śledzących aktywność użytkownika, używanych przez wiele stron do lepszego dopasowania reklam i zawartości), obsługuje serwery proxy oraz posiada szeroko konfigurowalne opcje blokowania i przepuszczania plików cookies.

Już po pierwszym uruchomieniu widać, że CyberDragon dość mocno różni się od większości przeglądarek dostępnych na rynku. Jej interfejs jest domyślnie podzielony na dwie części: okno przeglądania, w którym wyświetlane są strony internetowe i inna zawartość, oraz znajdujący się z prawej strony pasek ustawień i przeróżnych funkcji.

Domyślną stroną domową przeglądarki CyberDragon jest wyszukiwarka połączona z Google, lecz działająca anonimowo; nie zapisuje ona naszego IP ani wyszukiwanej treści, a połączenie z nią jest szyfrowane algorytmem SSL. W oknie przeglądania sieci wyświetlany jest także pasek ładowania strony, liczba wykrytych zagrożeń dla prywatności oraz jej status bezpieczeństwa. Strony renderowane są w większości poprawnie, choć niestety na naszej programosowej stronie domowej nie wszystkie elementy były wyświetlane jak należy.

Wśród funkcji ukrytych na prawym panelu znajdziemy m.in blokowanie JavaScript, obrazków i innej zawartości na stronach, listę odnalezionych i zablokowanych trackerów oraz reguł ich blokowania, panel kontroli plików cookies i reguł ich zapisywania, ustawienia serwera proxy oraz zarządzanie pamięcią podręczną przeglądarki. Ciekawym elementem jest też specjalny tryb kursora, po włączeniu którego wskazane elementy interfejsu będą wyświetlać swój opis.

Co więcej, przeglądarka nie potrzebuje instalacji, dzięki czemu natychmiast uruchomimy ją na dowolnym komputerze. Czyni to z niej przydatne narzędzie w sytuacjach, gdy łączymy się z internetem za pośrednictwem niezaufanej, publicznej sieci.

Przeglądarka CyberDragon oferuje użytkownikom środowisko, w którym ich internetowa aktywność pozostanie prywatna. Jednocześnie przeglądarka zapewnia wysoką funkcjonalność i z powodzeniem można jej używać jako codziennego zamiennika Chrome, Firefoxa czy Opery.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (11 głosów)

Strefa Download programu
CyberDragonCyberDragon 1.6.5
Wersja stabilna
52.69 MB | 2015-03-14

Ilość pobrań: 1872 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
CyberDragon
avatararrow
~Krzysztof | 2014.04.24 21:56
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest niesamowita !Bardzo nowoczesna i daje dużo radości w odkrywaniu mnóstwa możliwości.Z paska można wybrać język polski ! Proszę wstawić biało-czerwoną chorągiewkę.Dziękuję moim ulubionym Programosom !
CyberDragon 1.6.3