w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 164
Wszystkich postów: 914133
Wszystkich tematów: 130554

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7545 dni

PirateBrowser 1.0b


PirateBrowser nie jest, wbrew pozorom, przeglądarką przeznaczoną wyłącznie dla piratów komputerowych. Jej twórcy (właściciele słynnego portalu torrentowego The Pirate Bay) deklarują, że PirateBrowser powstała do walki z cenzurą w krajach, w których rząd ogranicza obywatelom dostęp do internetu. Wśród tych państw wymieniany jest Iran i Korea Północna, ale także Włochy, Irlandia, Holandia, Belgia, Finlandia i Dania, czyli europejskie kraje, które swego czasu blokowały dostęp do zasobów TBP.

Sama przeglądarka stanowi połączenie klienta sieci TOR, przenośnej wersji Mozilli Firefox oraz kilku plików konfiguracyjnych. Po pobraniu i wypakowaniu jej, naszą piracką przygodę rozpoczniemy uruchamiając aplikację „Start PirateBrowser”. Z siecią TOR połączy nas klient Vidalia; z jego poziomu mamy m.in dostęp do mapy sieci TOR (z uwzględnieniem węzłów, do których jesteśmy połączeni), wykresu aktywności sieciowej i logów. W każdej chwili możemy także poprosić aplikację o nową tożsamość w obrębie sieci. Uruchamiająca się chwilę po Vidali przeglądarka wita nas Zatoką Piratów w roli domyślnej strony domowej, a także szerokim wyborem odnośników do innych serwisów torrent w zakładkach.

Należy pamiętać, że chociaż sieć TOR została stworzona do anonimowego przeglądania internetu, PirateBrowser domyślnie nie korzysta z niej w sposób gwarantujący całkowitą anonimowość – program korzysta z TORa wyłącznie w celu omijania blokad sieciowych. By cieszyć się w 100% bezpiecznym przeglądaniem zasobów internetu i stron udostępnianych z TOR-ową domeną .onion, należy albo skonfigurować program na własną rękę (zaczynając od dodania do niej NoScripta i zablokowania Javy), albo korzystać z TorBundle.

Uwaga!
Program nie jest juz rozwijany, strona producenta przestała istnieć.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (8 głosów)

Strefa Download programu
PirateBrowserPirateBrowser 1.0b
Wersja stabilna
47.11 MB | 2015-05-07

Ilość pobrań: 6397 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
PirateBrowser