w
googluj

QtWeb 3.8.5


Lekka przeglądarka internetowa QtWeb zaskakuje szybkością działania i funkcjonalnością. Program oparty jest o platformę Qt, stworzoną przez firmę Nokia, a jego silnik renderujący WebKit napędza również przeglądarki Apple Safari i Google Chrome.

W testach wydajności Acid3 program uzyskał maksymalną ilość 100 punktów, co jest wynikiem osiąganym przez tak popularne programy jak Opera czy Mozilla Firefox.

QtWeb można uruchomić w trybie zgodności z każdą z najbardziej znanych przeglądarek, co pozwala na precyzyjne wyświetlanie zawartości stron dostosowanych pod konkretne programy (np. witryny Gmail). Aplikacja posiada również wbudowany system blokowania reklam AdBlock, który pozwala na zablokowanie większości lub wszystkich reklam na odwiedzanych stronach jednym kliknięciem. Godne uwagi są opcje bezpieczeństwa programu. QtWeb, oprócz wejścia w tryb incognito, pozwala też na szybkie wyłączenie JavaScriptu, plików cookies i obrazków.

Interesujące są również możliwości modyfikowania przeglądarki do potrzeb użytkownika. Wszystkie wyświetlane elementy paska narzędzi można dowolnie chować, istnieje także możliwość wgrania własnych stylów CSS. Niestety, obecna wersja przeglądarki nie ma funkcji pobierania wtyczek. Warto wspomnieć, że QtWeb dysponuje wbudowanym klientem sieci BitTorrent.

Interfejs QtWeb jest czytelny i miły dla oka. Dostępnych jest sześć różnych stylów wyglądu, różniących się głównie detalami kolorystycznymi.

QtWeb z pewnością powinni wziąć pod uwagę użytkownicy, którzy poszukują narzędzia prostego i przenośnego, lecz dorównującego funkcjonalnością największym potentatom na rynku przeglądarek.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersjach na system MacOS X oraz Linux.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
QtWebQtWeb 3.8.5
Wersja stabilna
7.96 MB | 2013-09-10

Ilość pobrań: 1060 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
QtWeb
avatararrow
~franc | 2013.06.08 12:06
14 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Brak obsługi polskich znaków np gdy piszę w translatorze translantica dyskwalifikuje tą przeglądarkę chociaż szybka i czytelna jest szkoda ze nie ma Polskiego !!! - interfejs może być Angielski
QtWeb 3.8.4