w
googluj
pl

AudioCoder 2011 build 5160


AudioCoder 2011 to narzędzie do konwersji plików audio. Aplikacja cechuje się sporą ilością opcji konfiguracyjnych i dosyć stabilnym działaniem. Pozwala na wczytanie dowolnej ilości plików z dysku twardego (standardowe zadanie ścieżek do danych i folderów) lub dodanie zawartości płyt CD/DVD poprzez wbudowany mechanizm zgrywania plików z nośników optycznych. Co równie istotne, istnieje możliwość podania adresu URL do strumienia nadawanego w sieci i skonwertowania go do jednego z wybranych formatów.

AudioCoder wspiera operacje wielowątkowe (do ośmiu działających jednocześnie sesji), dzięki czemu poszczególne operacje wykonywane są ze zdecydowanie większą szybkością. Działanie silnika można w prosty sposób kalibrować - chociażby przez ustalenie prędkości działania, priorytetu, folderu roboczego i działających wątków. Narzędzie pozwala na łatwe wykonywanie masowych operacji na plikach - ułatwieniem są nie tylko różne rodzaje obsługiwanych formatów, ale również wbudowane funkcje wczytywania i zapisywania kolejek, grupowanie i sortowanie danych, prosta zmiana poszczególnych właściwości docelowych plików za pomocą tagów (tytuł, album, artysta gatunek i wiele więcej) i zmiennych nazw (spora ilość predefiniowanych opcji).

Kolejną interesującą opcją jest wyświetlanie szczegółowych statystyk z dokonywanych operacji (zużycie zasobów sprzętowych, szybkość działania, czas potrzebny na zakończenie konwersji, średnie bitrate, szacowany rozmiar, ilość ukończonych/pominiętych/czekających w kolejce plików). Dostępne jest również okienko z logami.

Narzędzie obsługuje pokaźną listę kodeków i bibliotek:
- Helix MP3 Encoder,
- MusePack SV8 Encoder,
- LAME MP3(x86/x64),
- TTA Encoder,
- OptimFrog Encoder,
- OggEnc,
- Nero AAC Encoder,
- FAAC,
- Speex Encoder,
- WavPack Encoder (x86/x64),
- FLAC Encoder/Decoder (x86/x64),
- Enhanced 3GGP AAC+ Encoder (x86/x64),
- Monkey's Audio Codec 4.0 (x86/x64),
- MPEG-4 Lossless Encoder.

AudioCoder pozwala jednocześnie na dostosowanie ustawień dla każdego enkodera (jakość, bitrate, tryb, przełączniki linii komend, algorytm). Dostępne są również inne ciekawe opcje: wzmocnienie dźwięku, opóźnienie, kilka trybów normalizacji, rozbudowa za pomocą wtyczek, obcinanie plików, wczytywanie playlist w formatach CUE i M3U.

Użytkowanie programu ułatwiają trzy tryby interfejsu (prosty, normalny, ekspercki), pomiędzy którymi można się swobodnie przełączać, w zależności od poziomu zaawansowania w obsłudze komputera. AudioCoder posiada niepełną polską wersję interfejsu (niektóre opcje są nieprzetłumaczone). Jest ona dołączona do paczki instalacyjnej.

Program jest darmowy do dowolnego użytku, zarówno niekomercyjnego jak i komercyjnego (licencja adware). Przy starcie wyświetlana jest strona z reklamami. Narzędzie jest organicznie rozwijane i nieźle udokumentowane.

Spolszczenie!
Polski interfejs ustawiamy wybierając z menu głównego:
Options -> User Interface Language -> Polish.

Licencja: Adware (darmowa z funkcją wyświetlania reklam)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
AudioCoderAudioCoder 2011 build 5160
Wersja stabilna 32-bitowa
11.5 MB | 2011-06-05
AudioCoder 2011 build 5160
Wersja stabilna 64-bitowa
11.5 MB | 2011-06-05

Ilość pobrań: 1433 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
AudioCoder