w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 225
Wszystkich postów: 904407
Wszystkich tematów: 127560

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6609 dni

MP3 Quality Modifier 2.53


MP3 Quality Modifier – darmowy program do zmiany bitrate muzyki w formacie mp3. Dzięki tej naprawdę niewielkiej aplikacji szybko i łatwo zmienimy wartość kbps (kilobitów na sekundę) dla jednego bądź wielu plików mp3 jednocześnie.

Wartość kbps w plikach dźwiękowych odpowiada za ilość kilobitów w pojedynczej sekundzie nagrania. Im większa jest ta wartość, tym więcej danych może zmieścić się w pliku, a co za tym idzie – jakość dźwięku jest wyższa. Wielu użytkowników komputerów nie zauważa jednak różnicy chociażby między dźwiękiem 128kpbs, a 256kbps lub po prostu sprzęt (np. odtwarzacz mp3) nie daje odczuć tej różnicy. Zauważalna jest za to wielkość pliku. Im większy bitrate, tym większy rozmiar utworu, przez co mniej muzyki możemy zmieścić na odtwarzaczu.

MP3 Quality Modifier pozwala na szybką zmianę bitrate, dzięki czemu nasza kolekcja mp3 będzie zajmowała mniej miejsca na dysku. Ponadto, narzędzie korzysta z takich algorytmów, że dźwięk nie traci na jakości lub jej spadek jest minimalny. Dzięki temu, poprzez zmniejszenie bitrate, zaoszczędzimy dużo miejsca i będziemy mogli przykładowo zmieścić więcej utworów na odtwarzaczu mp3.

Program oferuje także kilka innych możliwości, nie tylko zmianę wartości kbps. Zmodyfikować możemy chociażby wykorzystywanie kanałów i częstotliwość próbkowania. Co więcej, tych wszystkich zmian dokonamy niezwykle łatwo i nawet brak języka polskiego nie jest tu żadną przeszkodą.

Wystarczy jedynie umieścić na liście odpowiednie pliki lub całe foldery, których zawartość ma zostać zmodyfikowana. Następnie, po ustawieniu parametrów, należy rozpocząć operację przyciskiem Process i odczekać do jej zakończenia.

Dodatkowym atutem programu jest interfejs. Nie ma potrzeby przemieszczania się pomiędzy zakładkami i kartami, gdyż wszystkie ustawienia i narzędzia czytelnie rozmieszczone są w jednym oknie.

Program nie wymaga instalacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (17 głosów)

Strefa Download programu
MP3 Quality ModifierMP3 Quality Modifier 2.53
Wersja stabilna
0.71 MB | 2013-06-17

Ilość pobrań: 16570 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 46

Komentarze (5)
MP3 Quality Modifier
avatararrow
~Oldsql90 | 2015.11.22 12:19
7 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z gówna nie zrobi się perły...

Właśnie przez takie programy i takich ludzi "ulepszających bitrate" jest MASA utworów w necie które są zwyczajnie oszukane! Ściąga się album albo pojedynczą mp3 z pięknym bitrate 320 i ten, co na słuch nie wykryje jakości (bo słucha np. na niskiej klasy głośnikach) ma wrażenie, że posiada idealną jakość (jak na mp3) a okazuje się na nawet najprostszym Audacity w wykresie spektrum, że to marne 128kbps! (14-16KHz) jedynie zapisane jako plik 320kbps. TO JEST OSZUKIWANIE LUDZI a nie polepszanie jakości utworu. Chamstwo i nic więcej!

Jeśli chce się mieć prawdziwy 320kbps (20-21KHz) to trzeba zgrać to z dobrego surowego RAW źródła jak WAV/Flac/Ape itp... a nie z dziadowskiej wersji reeksportować do najlepszej, mylnie sądząc że się uzyska w ten sposób lepszy dźwięk. To nie prawda! To samo, jak ludzie konwertują muzykę z częstotliwości 44100 na 48000 i błędnie sądzą, że uzyskają lepszy dźwięk... Żal..... Ale dużo dzieciaków i pseudo audio-editorów w taki sposób robi śmietnik w internecie jeśli chodzi o muzykę... Potem znaleźć mp3 z prawdziwie dobrym bitrate zamierza na cud..

Jeśli nie można czasem znaleźć lepszej jakościowo mp3'ki to lepiej zostawić ją w oryginalnym bitrate w którym pierwszy archiwizator zgrał ją do tego bitrate. Takie "ulepszanie" nic a nic nie da.. tylko innych ludzi wprowadza w błąd.

Jedynie remaster, ale to trzeba mieć profesjonalny sprzęt i całe studio, aby nagrać na nowo w lepszej jakości, która będzie jedynie wtedy lepsza.
MP3 Quality Modifier 2.53
avatararrow
~samel | 2014.05.10 13:55
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
po aktualizacji jest gorszy dzwięk traci na jakości a był bardzo dobry
MP3 Quality Modifier 2.53
avatararrow
~Skitter | 2013.02.14 18:42
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie wiem dlaczego ma tylko ocenę 3.3
Niczego mu nie brakuje, spełnia swoją rolę.
Ja daję 5.
MP3 Quality Modifier 2.2
avatararrow
~Bozo | 2011.11.19 14:51
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szybki, skuteczny, przejrzysty. Daje radę z mp3 wszelkiego rodzaju
avatararrow
~Leo | 2011.08.04 00:55
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używałem wcześniejszej wersji i było jak najbardziej OK. To myślę, że nowsza wersja nie zawiedzie.