w
googluj

VinylStudio 11.7.1


VinylStudio to program do konwersji danych zapisanych na nośnikach analogowych (płyty winylowe, kasety magnetofonowe) do formatu cyfrowego. Aplikacja posiada dużą ilość funkcji, dzięki którym sprawdzi się w swoich zastosowaniach znacznie lepiej od Audacity i innych programów o bardziej ogólnym przeznaczeniu.

VinylStudio może być na początku nieco kłopotliwy w obsłudze. Proces zgrywania danych składa się z kilku etapów, a dla każdego z nich dostępny jest niezależny obszar roboczy. Na początku pracy należy utworzyć nową kolekcję. Dalsze kroki wyglądają następująco:

• Zgrywanie danych
Program pozwala na zgrywanie danych do kilku formatów. Dostępnych jest wiele opcji związanych z konfiguracją podłączonego urządzenia. W łatwy sposób dostosujemy także częstotliwość próbkowania i głębię dźwięku.

• Dzielenie utworów
Aplikacja pozwala na podzielenie nagranych utworów na części oraz dodanie efektów (Fade In, Fade Out). Po wczytaniu plików, otrzymamy dostęp do wygodnego edytora wizualnego przedstawiającego wykres dźwięku. Oferuje on podstawowe funkcje, takie jak: skalowanie widoku, odtwarzanie (także ze zmniejszoną szybkością) czy ustawianie markerów. Usunięcie niepotrzebnych fragmentów sprowadza się do ich zaznaczenia i wybrania odpowiedniej opcji z menu. W razie potrzeby, skorzystać możemy również z automatycznego wyszukiwania przerw między utworami.

• Oczyszczanie dźwięku
Program posiada moduł, dzięki któremu w szybki sposób poprawimy jakość utworów. Aplikacja automatycznie wykryje kliknięcia i innego rodzaju przekłamania. Użytkownik może dostosować ustawienia algorytmu (tryb działania, czułość, ignorowanie perkusji, ilość przejść). Co niezwykle istotne, dostępne są także dodatkowe opcje korekcyjne (usuwanie dudnienia/szumów/syczenia, equalizer).

• Nagrywanie płyt
Ważną funkcją VinylStudio jest możliwość wypalania utworów na nośnikach optycznych. Program obsługuje dwa silniki nagrywania (StarBurn, IMAPI) oraz kilka rodzajów kompilacji (Audio CD, MP3 CD, MP3 DVD). Pozwala także na dostosowanie innych ustawień, takich jak: rozmiar danych, szybkość wypalania, rodzaj sesji, przerwa pomiędzy utworami.

• Zapisywanie plików
Program pozwala na zapisanie plików w popularnych formatach (MP3, AIFF, WMA, WAV, OGG, FLAC), a następnie skopiowanie ich na odtwarzacz multimedialny.

Pozostałe cechy programu:
- obsługa różnych urządzeń audio,
- filtrowanie list na podstawie określonych warunków,
- nazywanie plików według szablonu,
- przypisywanie utworom statusu (nagrany, oczyszczony, podzielony i inne),
- wbudowany edytor tagów,
- pobieranie informacji o utworach z internetowych baz danych (TrackType, Music Brainz, Discogs, Amazon),
- sprawdzanie zmian w plikach,
- przetwarzanie wsadowe,
- drukowanie spisu przetworzonych albumów,
- proste dodawanie ciszy pomiędzy utworami,
- cofanie i powtarzanie operacji.

Aplikacja jest bardzo dobrze udokumentowana. Podczas pracy wyświetlane są podpowiedzi dotyczące działania poszczególnych narzędzi, a w razie potrzeby zapoznać możemy się także z obszernym plikiem pomocy. Na oficjalnej stronie produktu znajdziemy ponadto zestaw pytań i odpowiedzi oraz szczegółowe zestawienie funkcji.

Ograniczenia!
Narzędzie jest rozpowszechniane na zasadach shareware. Aplikacja pozwala na nagranie maksymalnie 5 albumów, nie posiada natomiast limitu czasowego.

Wymagania!
Użytkownicy systemu Windows 2000 muszą posiadać dodatkową bibliotekę DLL. Odnośnik i instrukcję instalacji znajdziemy na stronie produktu. Dostępne jest także wydanie dla systemu Mac OS X.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
VinylStudioVinylStudio 11.7.1
Wersja stabilna
4.93 MB | 2020-11-24

Ilość pobrań: 679 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
VinylStudio