w
googluj
pl

Ashampoo Movie Studio Pro 3.0.1


Ashampoo Movie Studio Pro to aplikacja przeznaczona do amatorskiej edycji materiałów wideo, stworzona głównie z myślą o mniej zaawansowanych użytkownikach. Program pozwoli na wykonanie montażu filmu z wielu różnych nagrań wideo, możliwe jest płynne regulowanie czasu trwania filmów, przycinanie ich od początku oraz końca, a także dzielenie na dwie, niekoniecznie równe części. Proces edycji wideo odbywa się głównie za pomocą osi czasu, określony klip tworzy na niej pojedynczy element, w którym wyświetlane są wybrane klatki. Za pomocą scrolla myszki można zwiększać szczegółowość miary osi czasu, odkrywając tym samym klatki filmu położone coraz bliżej siebie. Aplikacja pozwala na dołączanie do osi czasu dużej ilości nagrań wideo, każde z nich staje się automatycznie nowym elementem i można skalować jego długość, zamienić je miejscem z innym nagraniem na osi (za pomocą metody przeciągnij i upuść), a także przeprowadzić kilka operacji edycji, które zostały wymienione już wcześniej. Aplikacja pozwala na dostosowywanie obrazu dla poszczególnych filmów w osi czasu, dostępne są opcje kontroli jasności, kontrastu, gammy, nasycenia, ostrości. Można obracać obraz i odbijać go w lustrze, a także skorzystać z różnych efektów, takich jak: skala szarości, sepia, odwrócenie, stary film. Ashampoo Movie Studio został wyposażony w funkcję wycinania reklam z nagrań wideo.

Program pomoże w dodawaniu ścieżek dźwiękowych do filmów, wspierana jest także regulacja głośności dla plików wyjściowych. W filmach można umieszczać znaki logo oraz napisy (funkcja ta ma niewiele wspólnego z wtapianiem typowych napisów–translacji). Dostępne są animowane efekty przejść pomiędzy fragmentami wideo, a także cały szereg motywów wizualnych, dobranych do różnej tematyki (np. wesele, podróż, sport, muzyka itd.). Wszystkie te możliwości zostają zamienione na odpowiednie elementy w osi czasu, wobec czego możemy zdecydować o długości ich trwania lub kolejności, tak samo jak w wypadku elementów wideo. Wbudowany w program odtwarzacz pozwala na wygodne przechodzenie do kolejnych, pojedynczych klatek, a także przeskakiwanie o 15 klatek wprzód lub wstecz. Oczywiście, na osi czasu można wybrać dowolny punkt i rozpocząć odtwarzanie od tego momentu.

Proces edycji jest traktowany jako projekt, możemy w dowolnej chwili zapisywać i wczytywać nasze projekty, zostaną załadowane z wszystkimi modyfikacjami, jakie wprowadziliśmy. Ashampoo Movie Studio obsługuje cały szereg formatów wejściowych wideo - H.263, H.264, ASF, ASX, AVI, H261, H263, H264, M1V, M2T, M2V, MP2V, MPA, MPE, MPEG, MPEGTS, MPG, MPV2, VC1, WEBM, WMV, WMX, WTV, WXV. Możliwe jest zapisanie lub skonwertowanie filmów do kilku popularnych formatów, takich jak AVI, WMV, MPG, a także wypalanie ich na płytach DVD oraz Blu-Ray. Dostępne są różne ustawienia rozdzielczości dla tworzonego wideo – Jakość dla komórek, Jakość TV, Jakość DVD, HD 720p, HD 1080p. Dodatkowo narzędzie pozwala na dostosowywanie jakości za pomocą suwaka, biorąc pod uwagą także rozmiary pliku wyjściowego.

Szata graficzna programu została wykonana z dużym wyczuciem estetyki, interfejs posiada elegancki i nowoczesny wygląd. Obsługa Ashampoo Video Studio nie powinna przysporzyć większych kłopotów nawet mało zaawansowanym użytkownikom, chociaż na początku może wydawać się nieco nieintuicyjna. Wystarczy jednak spędzić trochę czasu z programem, by przyzwyczaić się do korzystania z jego funkcji. W razie problemów, można zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w aplikację. Niestety, brakuje instrukcji w polskiej wersji językowej.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać 10 dni bez rejestracji. Bezpłatna rejestracja na stronie producenta rozszerza okres próbny do 30 dni.

Wymagania!
Wymagane są biblioteki Microsoft .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej oraz Windows Media Player 10 albo nowsza edycja. Zaleca się korzystanie z rozdzielczości 1280x1024px lub większej.
Zalecane jest posiadanie co najmniej 2GB pamięci ram. Aplikacja potrzebuje 230 MB miejsca na dysku twardym dla plików własnych oraz przynajmniej 1GB dla plików tymczasowych.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (12 głosów)

Strefa Download programu
Ashampoo Movie Studio ProAshampoo Movie Studio Pro 3.0.1
Wersja stabilna
433.73 MB | 2019-10-23

Ilość pobrań: 1435 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Ashampoo Movie Studio Pro