w
googluj
pl

Google Chrome to Phone 2.3.3


ico
Czy używasz przeglądarki Google Chrome na komputerze stacjonarnym i posiadasz urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android? Jeżeli na oba te pytania odpowiedziałeś twierdząco - a zwłaszcza, jeżeli na oba te pytania nie tylko odpowiedziałeś twierdząco, ale i z radością podskoczyłeś, to zainteresuje Cię kolejna oficjalna aplikacja Google, o nazwie Chrome to Phone. Jej ideą jest umożliwienie szybkiej i prostej wymiany linków, map oraz innych prostych informacji pomiędzy komputerem z przeglądarką Chrome a smartfonem/tabletem z Androidem.

Przede wszystkim, aby w ogóle wynieść z niej jakiś pożytek, musimy w przeglądarce stacjonarnej zainstalować rozszerzenie Google Chrome to Phone Extension, które dostępne jest w Chrome Web Store, jak i się do niej zalogować. W panelu Chrome pojawi się dodatkowa ikona-przycisk, który umożliwi przekazywanie:
• linków - linki do YouTube otwierane będą w aplikacji YouTube w Androidzie,
• map - podobnie: linki do Map Google otwierane będą w aplikacji Mapy Google w Androidzie,
• zaznaczonych numerów telefonów - są automatycznie uruchamiane w aplikacji Telefon (czy innej, która pełni w naszym systemie podobną funkcję),
• fragmentów tekstu - kopiowane są do schowka systemowego.

Ponadto kliknięcie prawego przycisku myszy nad linkiem czy zaznaczonym obszarem z tekstem na stronie internetowej umożliwi przesłanie go do urządzenia mobilnego; z okna w stacjonarnej przeglądarce wystarczy wybrać tylko Chrome to Phone - i gotowe! Pamiętajmy tylko, że adres strony musi zawierać HTTP lub HTTPS, więc nie dotyczy to absolutnie każdej strony, jaką uruchomimy w przeglądarce.

Drugim, ale równie istotnym punktem, jest instalacja aplikacji w Androidzie. Po zainstalowaniu Chrome to Phone musimy się zalogować do konta Google, nawiązać połączenie między desktopowym Chrome'em a smartfonem/tabletem oraz określić sposób obsługi linków: czy mają się otwierać automatycznie czy ręcznie. To wszystko wykonamy w kilkanaście sekund. Gdy teraz zaznaczamy w stacjonarnej przeglądarce jakiś tekst i prześlemy go do urządzenia, to przy aktywnym połączeniu z internetem od razu otrzymamy powiadomienie. W Androidzie otworzy się lista aplikacji i po wybraniu nam odpowiadającej, zobaczymy przesłany link (konkretniej: stronę internetową), z którego zaznaczyliśmy fragment tekstu. Jednocześnie możemy przejść do notatnika i wkleić zawartość tego desktopowego zaznaczenia fragmentu tekstu. Gdy z kolei klikniemy prawym przyciskiem nad linkiem to z kolei to docelowy link wyląduje w oknie wybranej przez nas przeglądarki. Pozostałe działania aplikacji Chrome to Phone zostały opisane powyżej; najkrócej mówiąc, gdy dane związane są ze znanymi usługami Google to właśnie w aplikacjach tej firmy zostaną one otworzone.

Sam interfejs Chrome to Phone nie przedstawia sobą zbyt wielu funkcji. Pozwala jedynie zobaczyć historię przenosin naszych danych: dzisiaj, w ostatnim tygodniu, miesiącu lub jeszcze starszych. Natomiast ustawienia aplikacji ograniczone są do zmiany sposobu obsługi linków; można też rozłączyć urządzenie mobilne od aplikacji. Jest to więc wyspecjalizowana aplikacja. Warto ją jednak mieć, gdy używamy Chrome na naszym komputerze stacjonarnym.

Ograniczenia!
Używanie głównej funkcji aplikacji wymaga połączenia z internetem, aby odebrać dane, a także zainstalowanego rozszerzenia Google Chrome to Phone Extension w przeglądarce Google Chrome na komputerze stacjonarnym.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Google Chrome to PhoneGoogle Chrome to Phone dla Android
2014-03-30

Ilość pobrań: 69 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Google Chrome to Phone