w
googluj

Nimbus Clipper 8.3


ico
Nimbus Clipper to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która przede wszystkim umożliwiać ma zapisywanie zawartości stron internetowych - z opcją przesłania ich na osobiste konto w chmurze programu. Usługa ta dostępna jest nie tylko dla systemu Android, gdyż Nimbus Clipper to również rozszerzenie dla przeglądarek stacjonarnych: Google Chrome oraz Mozilla Firefox. Łącząc więc te usługi możemy mieć jedno miejsce z naszymi ulubionymi internetowymi treściami i gdy znajdziemy w sieci jakieś ciekawe rzeczy, będziemy mogli do nich w dowolnym momencie powrócić poprzez serwis internetowy. Takie jest świetne zamierzenie twórców, ale jak wyszło w praktyce? W dalszej części tego opisu zajmiemy się sposobem funkcjonowania aplikacji w systemie Android.

Po zainstalowaniu aplikacji, zaraz na samym początku pokazany nam będzie krótki przewodnik po programie. Funkcje aplikacji, zdaniem producenta, są następujące:
• wycinanie artykułów lub całych stron,
• wycinanie zaznaczonej zawartości,
• przeglądanie wyciętej zawartości przed jej wysłaniem do chmury,
• tworzenie zrzutów ekranowych i dodawanie do nich notatek,
• udostępnianie notatek znajomym.

Ekran główny udostępnia nam trzy tryby i w tym miejscu dowiemy się już o wiele więcej o prawdziwych możliwościach aplikacji:
• Take Photo - zrobienie zdjęcia od ręki - przechodzimy automatycznie do naszej aplikacji odpowiedzialnej za tworzenie zdjęć (może to być np. systemowy Aparat), robimy zdjęcie, zatwierdzamy je (o ile było udane), a następnie przechodzimy do okna z funkcjami umożliwiającymi jego edycję; mamy szansę m.in. dodać rysunek lub tekst, jak i przyciąć obraz do bardziej nam odpowiadających proporcji; zdjęcie możemy potem zapisać (w formacie JPG albo PNG): w chmurze lub po prostu w pamięci urządzenia,
• From Gallery - wybranie obrazu z własnych zasobów - tutaj opcje związane z edycją i udostępnianiem są dokładnie takie same, jak opisane powyżej,
• Web Clipper - wycinanie zawartości z internetu - tu z kolei przechodzimy do wewnętrznej przeglądarki internetowej Nimbus Clippera; to bardzo prosta przeglądarka: podajemy dokładny adres strony internetowej (niestety, nie można od razu wykorzystać wyszukiwarki np. Google, ale nawet do niej trzeba ręcznie przejść poprzez wpisanie adresu); teoretycznie możemy skorzystać z opcji zapisania całej strony (Save full page), zapisania artykułu (Save article) lub utworzenia zdjęcia zawartości (Take screenshot). Ostatnia z tych opcji automatycznie zapisuje zrzut ekranu w pamięci naszego urządzenia i od razu możemy dokonać stosownej jego edycji (i oczywiście przesłać potem naszą pracę do chmury). Aby skorzystać natomiast z opcji zapisania strony lub artykułu, musimy bezwzględnie mieć konto w chmurze aplikacji. Niestety, bo w obecnej wersji aplikacji przyciski odpowiedzialne za zapisywanie zawartości po prostu... nie działają. Dlatego właśnie wspomniałem tylko o teoretycznej możliwości skorzystania z tych funkcji.

Jeżeli więc korzystamy w komputerze stacjonarnym z przeglądarki Chrome lub Firefox, warto najpierw - jeśli nigdy tego jeszcze nie robiliśmy - przekonać się o możliwościach i przyjemności płynącej z wycinania danej zawartości stron internetowych poprzez rozszerzenie Nimbus Clippera. W każdym momencie możemy zarejestrować się w serwisie, by gromadzić dane w jednym miejscu. Można to uczynić też poprzez samą aplikację i korzystać z jej udanych funkcji edytowania obrazów. Wystarczy podać adres e-mail oraz hasło (hasło musi mieć minimum 8 znaków).

Koncepcja zapisywania ulubionych stron czy tekstów znalezionych w internecie jest wspaniała. Jednak Nimbus Clipper ma potężnego rywala, a jest nim Pocket. Pocket nie ma opcji edytowania obrazów, co prawda, ale pod względem zapisywania i synchronizacji między urządzeniami nie ma sobie równych i dlatego w pierwszej kolejności warto zainteresować się Pocketem, zwłaszcza że aktualnie Nimbus Clipper ma problemy ze swoją najważniejszą funkcją.

Ograniczenia!
Aby w pełni wykorzystać potencjał aplikacji należy założyć konto w chmurze należącej do jej serwisu.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Nimbus ClipperNimbus Clipper dla Android
2018-06-23
przejdź Nimbus Clipper dla Windows

Ilość pobrań: 33 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Nimbus Clipper