w
googluj

hello sms 2.2.28


ico
hello sms to program wydany na urządzenia mobilne z systemem Android. Reklamuje się on jako pierwszy na świecie komunikator SMS, którego interfejs zbudowany jest na zakładkach. To z pewnością ciekawa innowacja w zatłoczonym segmencie aplikacji odpowiedzialnych za wiadomości tekstowe i obrazkowe. Konkurencja jest przecież olbrzymia. Czytaj jednak do końca, to poznasz co tak naprawdę wyróżnia tę aplikację - i to na wielki plus!

Zacznijmy jednak może ten opis od innej kwestii: wizualnej. Graficznie aplikacja jest skrajnie minimalistyczna. Postawiono na biało-szaro-czarną kolorystykę. Tło jest białe, tekst jest czarny, "dodatki graficzne" (trudno inaczej określić pozostałe elementy) są szare. To jednak nie wszystko, gdyż część danych zależna jest od komunikujących się. I tak: daty czy adresy witryn internetowych są niebieskie, a jeśli nasz kontakt ma zdefiniowany obrazek (awatar) - oczywiście kolorowe. Na pierwszy rzut oka takie połączenie nie jest może zbyt piękne, ale nabiera to, mimo wszystko, nowoczesnego charakteru w sytuacji, gdy szybko przewijamy listę naszych kontaktów, wówczas kontakty są ładnie animowane.

Zakładki - gwóźdź programu - zawierające nasze kontakty, znajdują się z lewej strony i można je wysunąć, aby zobaczyć nieco pełniejsze dane. To funkcja potrzebna, bo nie wszystkie kontakty mogą mieć określony przez nas awatar; czasem po prostu nie mamy ochoty dawać wszystkim awatary, a w dodatku są SMS-y od banków czy sieci telefonii komórkowych, którym trudno, abyśmy tworzyli specjalne obrazki (choć każdy robi tak, jak chce). Gdy zakładki są ściśnięte, wtedy nie sposób określić - gdy nie mają awatara - który kontakt kogo dotyczy. Prawdą jednak jest to, że zakładki przełączają się tak szybko, że czasem można po prostu na chybił trafił poszukać tego, o który nam chodzi, o ile tylko mamy domniemanie, że znajduje się blisko w naszym obecnym widoku.

Główną przestrzeń ekranu zajmuje historia naszej korespondencji z danym kontaktem. Wyświetlana jest ona w ten sposób, że najnowsze wiadomości są na dole i widok najnowszych to widok domyślnie uruchamiający się po tapnięciu w daną zakładkę, czyli dany kontakt. W dowolnej chwili możemy rozszerzyć zakładkę i jednocześnie przesunąć w prawo widok samej korespondencji przy użyciu zwykłego gestu przesunięcia palcem po ekranie z lewego boku na prawy; przesuwając palcem w odwrotnym kierunku powrócimy do normalnego widoku wiadomości i skondensowanego widoku zakładek/kontaktów. Przełączać te widoki można też poprzez dotykanie ikony znajdującej się w lewym dolnym rogu interfejsu.

Zatrzymajmy się przy spisie wiadomości związanym z danym kontaktem. Przytrzymanie wybranej wiadomości otworzy nam okno umożliwiające skopiowanie jej treści. Aby z kolei napisać wiadomość do kontaktu, który właśnie przeglądamy, wystarczy wypełniać dolny pasek podpisany frazą "hello". Możemy przy tym dodać emoji - wybór jest gigantyczny i wynosi przeszło setkę tych ikon. Dodać możemy też własny obrazek. Włączy się wówczas nowe okno z dwoma wewnętrznymi funkcjami hello sms: odpowiedzialną na wykonanie zdjęcia w górnej części ekranu oraz odpowiedzialną za przegląd ostatnio zrobionych obrazów (niekoniecznie zdjęć) i znajdujących się w pamięci urządzenia w dolnej części ekranu. Natomiast aby napisać wiadomość do innego kontaktu, który chcemy dopiero sprecyzować, to możemy to zrobić w każdej chwili po tapnięciu w lewy górny róg ekranu, gdzie mieści się ikona plusa. Wystarczy wtedy, jak to zwykle zresztą bywa, podać np. pierwsze litery kontaktu i pojawi się już lista, z której wybieramy pożądany.

A gdzie są ustawienia aplikacji? Dostęp do nich uzyskamy przez naciśnięciu sprzętowego przycisku Menu lub po tapnięciu w zwyczajową ikonę menu, tzw. nawikonę (wyżej już ją opisano; znajduje się w lewym dolnym rogu). Możemy m.in. zatwierdzić hello sms jako nasz główny komunikator, więc nowe wiadomości SMS i MMS pojawiać się będą właśnie w nim; wybrać ciemny motyw graficzny lub zatwierdzić jego używanie tylko w nocy. Opcji nie ma zbyt wielu.

Podsumujmy... Aplikacja ma ortodoksyjny wygląd. Łączy w sobie jakby dwa światy. To porównanie może nic nie powiedzieć większości Czytelników, ale na myśl przychodzi mi tylko jedno: hello sms wygląda jak strona internetową bez kodów CSS, ale za to z kodami jQuery; czyli (powiedzmy) jest staroświecka i jednocześnie futurystyczna. Oddam więc głos jednemu z użytkowników: określił on wygląd mianem "najładniejszej".

No ale co najbardziej liczy się w tego typu aplikacjach? Przede wszystkim wydajność, bo nie ma nic gorszego niż długo otwierający się komunikator. Pod tym względem hello sms sprawuje się... dobrze - to za mało powiedziane, uruchamia się błyskawicznie! To być może najszybciej uruchamiający się komunikator! Nie ma widgetów i ma mało opcji, ale w kontekście szybkości - czy może to mieć znaczenie? Dlatego jeśli zależy Ci na szybkości, odinstaluj inne komunikatory i zainstaluj hello sms!

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
hello smshello sms dla Android
2015-07-15

Ilość pobrań: 160 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
hello sms