w
googluj
pl

Opera Mini 7.6.4


ico
Opera Mini to słynna przeglądarka internetowa z rodziny Opera, wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Niewielkie rozmiary aplikacji, ultraszybkość jej działania i postawienie na prosty i intuicyjny interfejs sprawiają, że to bez wątpienia jedna z najlepszych przeglądarek w historii systemu opracowywanego przez korporację Google. Bez względu na to, czy Twoje urządzenie jest już wiekowe (wspierany jest Android 1.5), czy zaliczane do klasy hi-end, Opera Mini w każdych warunkach stanowi świetną alternatywę dla rozbudowanych przeglądarek.

Ta wersja Opery jest rzeczywiście "mini", ale nie oznacza to bynajmniej, że pozbawiona została przydatnych funkcji i że jej działanie opiera się tylko na otwieraniu stron internetowych. Opiszmy kolejne właściwości tej aplikacji.

Podobnie, jak to jest w starszej, tradycyjnej wersji desktopowej Opery (w wersji 12), jak i nowej, opartej na Webkicie, możemy w Operze Mini tworzyć skróty do swoich ulubionych linków (zwane elementami szybkiego wybierania) w formie paneli ustawianych na ekranie głównym. W pasku nawigacyjnym mamy, oprócz miejsca na wpisanie adresu strony, również wyszukiwarkę, którą domyślnie jest Google, lecz z rozwijanej listy można wybrać inny serwis, np. Allegro czy Wikipedię. Z kolei pasek dolny, pasek zadań (choć w Operze Mini nosi nazwę paska nawigacyjnego), składa się z 5 ikon, które odpowiadają za powrót do poprzedniej strony, przejście do kolejnej strony, odświeżenie wyświetlanej zawartości, zarządzanie otwartymi w trakcie obecnej sesji kartami, a także dają możliwość otworzenia dodatkowego, głównego, panelu z funkcjami przeglądarki. Z tego miejsca, oznaczonego znaną ikoną Opery, możemy przejść m.in. do okien zakładek, historii, strony startowej, zapisanych stron, pobranych plików, ustawień aplikacji czy wyszukiwania na stronie. Na szczególną uwagę zasługuje opcja pozwalająca zapisywać strony internetowe, dzięki czemu możemy je następnie czytać w trybie offline. Działa to doskonale. W Operze Mini nie zabrakło możliwości uruchomienia synchronizacji zakładek, elementów szybkiego wybierania i wyszukiwarek między innymi urządzeniami z zainstalowanymi programami Opery. Możemy to zrobić dzięki usłudze Opera Link.

Opera Mini ma więc wszystko to, co przydatne w trakcie surfowania po internecie. Jest przy tym prosta w każdym aspekcie. Strony wczytują się szybko (stosowana jest kompresja danych, której statystyki możemy w aplikacji przejrzeć), a przechodzenie pomiędzy różnymi ustawieniami czy oknami aplikacji odbywa się płynnie. Dobre poznanie jej funkcji i specyfiki to kwestia maksymalnie kilkudziesięciu minut. Jeżeli zależy Ci więc najbardziej na szybkości i prostocie, to nic nie jest w stanie pokonać tej właśnie przeglądarki: Opery Mini.

Wymagania!
Android 1.5 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Opera MiniOpera Mini dla Android
2015-01-22
przejdź Opera Mini dla Windows

Ilość pobrań: 1604 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Opera Mini