w
googluj

AirStream 3.5.31


ico
Czy kiedykolwiek chciałeś odtwarzać multimedia, które masz na dysku twardym komputera stacjonarnego - w smartfonie lub tablecie? Jeżeli tak, to zainteresuje Cię aplikacja AirStream, gdyż ona to umożliwia.

Zanim dowiesz się, co dokładnie będziesz mógł przy jej pomocy zrobić, musisz spełnić 3 warunki. Po pierwsze, musisz zainstalować AirStream na swoim urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android (dostępna jest też wersja na iOS), a także musisz zainstalować program w wersji na komputer stacjonarny (dostępne są wersje dla systemów Windows, Mac i Linux). Po drugie, musisz się zarejestrować w usłudze tego serwisu. Po trzecie zaś, i to może być prawdziwa przeszkoda, Twoje urządzenia muszą być w tej samej sieci wi-fi. Wi-fi oznacza po prostu, że streaming (czyli przesył danych) będzie bezbolesny dla kieszeni.

Jeżeli te warunki spełniasz lub jeszcze masz wątpliwości, co do zainstalowania i wypróbowania aplikacji w wersji dla Androida, przejdziemy kolejno przez jej etapy od momentu pierwszego uruchomienia. Wiedz jednak już teraz, że dzięki AirStream będziesz mógł: słuchać muzyki z komputera, oglądać filmy z komputera, oglądać zdjęcia z komputera. A jeśli masz konta w popularnych chmurach, wtedy z poziomu jej interfejsu będziesz miał dostęp nie tylko do dysku komputera stacjonarnego, ale i do dysków Dropboxa i Google. Czy to nie wspaniałe?

Po zainstalowaniu aplikacji na Androida, aby korzystać z usługi trzeba zainstalować program na komputer i zarejestrować się. Procesy te są bardzo proste i nikomu nie powinny nastręczyć trudności; już teraz podkreślmy, że później logowanie do aplikacji odbywać się będzie automatycznie. Jeżeli akurat nie mamy dostępu do komputera stacjonarnego, wtedy możemy wskazać przesłanie na nasz adres e-mail linka do strony z instalacji AirStream Suite (bo tak się nazywa ten program). Natomiast rejestracja wymaga podania tylko nazwy użytkownika, adresu e-mail, a także hasła (z powtórzeniem). Następnie, po krótkiej chwili oczekiwania na potwierdzenie założenia konta, wystarczy zalogować się przy użyciu tych danych w programie na komputerze stacjonarnym.

W przejrzystym interfejsie aplikacji mobilnej mamy dostęp do pamięci komputera, urządzenia mobilnego i chmury. Warto zaznaczyć, że jeżeli chcemy ukryć jakiś folder lub plik w komputerze stacjonarnym przed możliwością przeglądania na smartfonie/tablecie, to jest taka opcja (np. w Windowsie klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę AirStream Suite i wybieramy "Block files & folders", a potem wybieramy dane zasoby do zablokowania bądź odblokowania). Nawigowanie po drzewie katalogów pamięci przenośnej odbywa się błyskawicznie; szkoda, że typowe menedżery plików nie są tak szybkie. Aby przejść do zawartości naszych kont w Dropboxie i Dysku Google, wystarczy się w nich zalogować; od razu zostaniemy przeniesieni do odpowiednich okien. Najważniejsza jest obsługa multimediów i w tej kwestii wystarczy tapnąć tradycyjną nawikonę, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu aplikacji, by z lewej strony pojawił się panel, z którego możemy przejść do okien słuchania muzyki, oglądania filmów czy obrazów.

AirStream to świetnie przygotowana aplikacja, która ma prosty, estetyczny interfejs. Jeżeli tylko spełniasz wymienione na początku warunki, koniecznie się nią zainteresuj!

Uwaga!
Aplikacja dostępna jest też w wersji dla systemu operacyjnego Windows.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji, trzeba założyć konto w jej serwisie, a także posiadać połączenie wi-fi między komputerem a urządzeniem mobilnym (tzn. muszą się znajdować w tej samej sieci); połączenie odbywa się tylko przez wi-fi.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (3 głosów)

Strefa Download programu
AirStreamAirStream dla Android
2016-03-14
przejdź AirStream dla Windows

Ilość pobrań: 304 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AirStream