w
googluj
pl

mobileMPK


ico
Jeżeli chcesz mieć w swoim smartfonie lub tablecie z systemem operacyjnym Android rozkład jazdy komunikacji miejskiej, to nie mogłeś trafić lepiej. Aplikacja mobileMPK umożliwia przegląd rozkładu jazdy wedle linii lub przystanków i dodawania ich do ulubionych, zawiera nawet mapę, a wszystko to może działać w trybie offline, więc nie musisz ciągle łączyć się z internetem. Chociaż - aby zaktualizować bazę danych - powinieneś to robić i gdy tylko zajdzie taka potrzeba, pobierać świeże dane. Program ma różne funkcje w wersji darmowej i płatnej; skupimy się na wersji darmowej.

Obsługiwane przez program miasta/strefy to m.in.: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chełm, Chrzanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, GOP (Górnośląski Okręg Przemysłowy), Gorzów, Grudziądz, Jaworzno, Katowice, Kielce, Konin, Kraków, Lubin, Lublin, Łódź, Malbork, Mińsk Mazowiecki, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków, Płock, Poznań, Racibórz, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Siedlce, Sopot, Sosnowiec, Szczecin, Tarnów, Toruń, Trójmiasto, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zabrze.

Najważniejsze tryby aplikacji, w pełni dostępne w wersji darmowej, to:
• Ulubione - w błyskawiczny sposób można przejść do ulubionych przystanków (np. Katowice Aleja Korfantego) czy kursów (np. Katowice Aleja Korfantego - Brzezinka Centrum). Tapnięcie w ulubiony przystanek przeniesie nas do ekranu ze szczegółami. Otrzymamy chronologiczny spis odjazdów z przystanku: o których dokładnie godzinach i minutach nastąpią, za ile (godzin i) minut od teraz, w jakich kierunkach i jakie linie odjadą. Z kolei widok ulubionego połączenia pokazuje numery linii, czasy odjazdów i czasy przyjazdów; za ile minut nastąpią te odjazdy i ile potrwają same przejazdy. Mówiąc krótko: z poziomu Ulubionych będziesz migiem wiedział, ile jeszcze minut masz do wyjścia z domu. A wszystko to podane w przejrzysty sposób,
• Wyszukiwanie połączeń - w widoku tym podajemy miejsce odjazdu i miejsce przyjazdu. Posłużyć się można GPS-em, aby nas zlokalizował i aby aplikacja wybrała najbliższy przystanek, co może być niezwykle pożyteczne w niektórych przypadkach. Podać możemy też czas odjazdu (nie trzeba, jeśli chcemy odjechać jak najszybciej) i czy mają być brane pod uwagę przesiadki,
• Rozkład przystanku - mamy tu dostęp do listy wszystkich przystanków związanych z obecnie używaną paczką danych. Ulubione przystanki zaznaczone są na pomarańczowo i umieszczone są na samej górze listy. Pamiętać trzeba, że ulubionego już nie znajdziemy w dalszej części listy. Wybrany przystanek otworzy okno z dostępnymi kursami, zaś wybranie tego, który nas interesuje, pokaże rozkład jazdy (jak zawsze: na samej górze mamy od razu najbliższy odjazd),
• Rozkład linii - w tym wypadku z kolei wybieramy numer linii. Ulubione linie znajdują się na górze i są koloru pomarańczowego. Jak to jest też w trybie rozkładów przystanków, ulubione nie znajduje się w dalszej części listy. Po wybraniu numeru linii, wybieramy kierunek kursu, a następie przystanek. Na koniec zobaczymy pełny rozkład jazdy względem wybranej linii i jej przystanku,
• Samouczek - jeżeli nie wiesz, jak używać funkcji programu, znajdziesz tu listę 29 pytań i odpowiedzi,
• Menu - możemy zmienić dzień i czas, sprawdzić dostępność aktualizacji, zmienić miasto/strefę lub pobrać nowe pakiety, związane z innymi miastami/strefami, a nawet kupić bilet, co wiąże się, oczywiście, to z dodatkowymi czynnościami.

mobileMPK to doskonała pomoc i kolejna zaleta posiadania urządzenia mobilnego z systemem Android. Już nie musimy wchodzić na strony internetowe czy iść na przystanek i czekać na pierwszy lepszy autobus. Wystarczy spersonalizować swoje przystanki czy połączenia, a potem w szybki sposób będziemy się orientować w rozkładzie jazdy.

Uwaga!
Pamiętajmy o pobieraniu najświeższych rozkładów jazdy. Aktualizacje odbywają się z poziomu interfejsu aplikacji i są bardzo proste do przeprowadzenia.

Ograniczenia!
Na samym początku używania aplikacji musimy wybrać miasto i pobrać dane z internetu. Aby korzystać z niektórych funkcji, konieczne jest włączenie czujnika GPS lub nawiązanie połączenia z internetem. W wersji darmowej nie ma możliwości korzystania z widżetów. Umieszczanie na pulpicie widżetów, jak i inne funkcje (ich szczegółowy wykaz znajduje się w menu aplikacji), możliwe jest po wykupieniu subskrypcji (są różne opcje; ich szczegóły również odnajdziemy w menu aplikacji).

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
mobileMPKmobileMPK dla Android
2015-10-19

Ilość pobrań: 944 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
mobileMPK
avatararrow
~janm | 2014.05.09 07:25
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Aplikacja dobra lecz zbyt czesto aktualizowana.
mobileMPK