w
googluj
pl

Chrome Remote Desktop 76.0.3809.37


ico
Choć jeszcze kilka lat temu korzystanie z komputera na ekranie smartfona czy tableta wydawało się scenariuszem rodem z najdziwniejszych filmów science-fiction, to już teraz jest to możliwe i – co najważniejsze – także po prostu funkcjonalne. Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android na pokładzie mogą skorzystać z aplikacji Chrome Remote Desktop, która pozwoli na łatwe i szybkie połączenie się z komputerem i wykorzystywanie jego możliwości.

Proces ten podzielony jest na dwa odrębne fragmenty. W pierwszym z nich konieczne jest skonfigurowanie specjalnej aplikacji przeznaczonej na komputery osobiste, którą pobierzemy za pomocą serwisu Chrome Web Store lub bezpośrednio od nas. Postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie własnoręcznie ustanawiamy kod PIN, a następnie możemy przystąpić do określania parametrów aplikacji mobilnej.

Ustanowienie połączenia pomiędzy smartfonem lub tabletem i komputerem jest prosty także i w drugim etapie. Początkowo musimy zalogować się do jednego z posiadanych kont w serwisach Google, a następnie poczekać na nawiązanie połączenia z PC znajdującym się w pobliżu. Po znalezieniu sprzętu musimy jedynie wybrać go z listy i wpisać PIN odpowiadający temu, który ustanowiliśmy przy konfiguracji programu przeznaczonego dla komputera osobistego.

Po pomyślnym nawiązaniu komunikacji na ekranie urządzenia mobilnego pojawia się widok pulpitu możliwego do sterowania za pomocą smartfona lub tableta. W każdej chwili możemy wywołać klawiaturę, a aplikacja pozwala także na usunięcie paska zadań i wyświetlenie pulpitu na całym wyświetlaczu. Program daje również szansę uzyskania dostępu do ustawień komputera za pomocą kombinacji Ctrl-Alt-Del, a ustanowione połączenie szybko zamkniemy za pomocą jednego przycisku.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Program uruchamia się od razu w polskiej wersji językowej.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Chrome Remote DesktopChrome Remote Desktop dla Android
2019-07-21
przejdź Chrome Remote Desktop dla Windows

Ilość pobrań: 38 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Chrome Remote Desktop